Strona główna Wrocław Papugarnia Wrocław

Papugarnia Wrocław

PODZIEL SIĘ
Papugarnia we Wrocławiu

Na mapie ciekawych miejsc we Wrocławiu powstało kolejne, które na pewno warto odwiedzić. Wrocławscy miłośnicy papug mają nową atrakcję. Papugarnia leży w samym centrum miasta, niedaleko Placu Solnego, na ulicy Ruskiej 62/63. W tym miejscu, na dwóch piętrach mieszka około 60 papug reprezentujących około 20 gatunków. Piętro dolne to przestrzeń dla mniejszych ptaków jak amazonki, kakadu różowe i lorysy górskie. Nad nimi zaś mieszkają ogromne, kolorowe ary. Wszystkie papugi latają po nim swobodnie i chętnie poznają nowych ludzi. Warto odwiedzić to magiczne miejsce, pełne egzotycznych ptaków z różnych zakątków świata. Papugi są bardzo przyjacielskie. Można sobie wśród nich pospacerować, pooglądać je, pogłaskać, a nawet nakarmić. Mają wszystko, co im potrzebne: dużo przestrzeni do fruwania, odpowiednie jedzenie i opiekę.

Jakie papugi zobaczysz w Papugarnii?

Najpopularniejsza atrakcja Wrocławia Papugarnia zajmuje obecnie dwa piętra budynku, w którym mieszka łącznie około kilkadziesiąt papug różnych gatunków. Pierwsze z pięter zajmują mniejsze gatunki, a wśród nich podziwiać można np. Afrykanki ognistobrzuche, aleksandretty obrożne i chińskie, lory, amazonki oraz kakadu różowe. Wszystkie ptaki fruwają dookoła, siedzą na linach lub kwiatach przyglądając się z ciekawością zwiedzającym. Wiele z nich pofruwa do turystów i siada im na ramieniu. W królestwie mniejszych gatunków trzeba jednak uważać i ostrożnie stawiać kroki. Papugi lubią, bowiem przechadzać się po drewnianej ściółce, a wtedy nie trudno o to, by je nadepnąć. Bez wątpienia dużą atrakcją dla najmłodszych będzie możliwość karmienia papug, które chętnie przyjmują pokarm nie tylko z rąk opiekunów. Przyjazne i towarzyskie, chętnie podają się pieszczotom. Opiekunowie chętnie odpowiadają na pytania dotyczące swoich podopiecznych i w ciekawy sposób przybliżają na ten ptasi świat.

Na drugim piętrze podziwiać można większe okazy, wśród których zdecydowanie królują ary np. ara zielonoskrzydła, ararauna, ara żółtokarka i ara marakana oraz kakadu biała. Wchodząc na drugie piętro widać wyraźną różnicę: ary nie są tak towarzysko usposobione, dostojne i wyniosłe, raczej nie podlatują do odwiedzających. Ary są piękne, majestatyczne, dostojne i wyjątkowe, ale lepiej zachować dystans, który same narzucają.

Papugarnia Wrocław cennik

Rodzinna wizyta w Papugarnia we Wrocławiu to super atrakcją dla dzieci i dorosłych. Papugarnia to idealne miejsce dla tych, co uwielbiają przyrodę, zwierzęta oraz kolorowe egzotyczne ptaki. Bilety wstępu plasują się pomiędzy:

  • Normalny 19zł;
  • Ulgowy 15zł;
  • Bilety grupowe (od 15 osób) – bilet dla jednej osoby z grupy 14 zł;
  • Rodzinne: 1 dorosły + 1 dziecko 31zł, 1 dorosły + 2 dzieci 40zł, 2 dorosłych + 1 dziecko 44zł, 2 dorosłych + 2 dzieci 56zł.

Papugarnia czynna jest codziennie od godziny 10:00 do 20:00. Pojedyncza wizyta trwa około godziny, kiedy to możemy zobaczyć z bardzo bliska wiele papug, a nawet nakarmić je specjalnie przygotowanym dla nich jedzeniem. Polecamy także, już w domu, zostawienie wszelkich łańcuszków, pierścionków, zegarków, kolczyków i innych błyskotek, ponieważ papugi bardzo lubią takie świecidełka i niechcący mogą nimi nam lub sobie zrobić krzywdę. Warto też ubrać bluzki z długim rękawem, bo papugi mają pazurki i mogą nas nimi delikatnie podrapać.