Strona główna Opole Helios Opole

Helios Opole

PODZIEL SIĘ
Kino Helios w Opolu

Kino w Opolu znajduje się w samym centrum Opola przy CH Solaris. Jest to pierwsze i jedyne wieloekranowe kino w województwie opolskim, które cieszy się dużą popularnością i zapewnia doskonałą rozrywkę.

Kino w Opolu oferuje widzom nowoczesne wyświetlanie premier filmowych oraz wiele imprez. Należą do nich przeglądy filmowe, wystawy fotograficzne, koncerty muzyczne oraz kino oferuje wiele spotkać z ciekawymi ludźmi.

W nowoczesnym obiekcie oprócz filmowych hitów prezentowane są najciekawsze pozycje kina ambitnego, amatorskiego i studyjnego pod hasłem Klubu Konesera (zawsze w czwartek). Organizowane są uroczyste premiery, pokazy przedpremierowe, maratony filmowe i przeglądy tematyczne oraz seanse w ramach Babskiego Punktu Widzenia.

Kino w Opolu

Helios Opole znajduje się w centrum miasta. To jedyne takie kino wielosalowe w Opolu, które posiada 6 klimatyzowanych sal. Sale posiadają 1228 miejsc, w tym 12 miejsc przystosowanych dla niepełnosprawnych. Wszystkie sale wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający. Jak i również w nowoczesne, srebrne ekrany, dzięki którym obraz filmowy stanie się jeszcze bardziej wyrazisty oraz nowa technologia obrazu 3D to tylko część zmian czekających na fanów kinematografii.

Kino Helios w Opolu korzysta z technologii DepthQ, która zapewnia wyjątkowe wrażenia podczas oglądania ulubionych repertuarowych pozycji w trójwymiarze.

W kinie można również zakupić lekkie, niestandardowe okulary 3D w dwóch rozmiarach, które poprawią komfort patrzenia na ekran. Nowe okulary zastąpią starsze, wykorzystywane dotychczas modele. Po ich zakupie można je wziąć do domu i wykorzystywać przy następnych wizytach w kinie, bez konieczności kupowania ich ponownie.

W holu znajduje się więcej miejsc dla oczekujących na seans widzów. W kinie, a raczej przed jego wejściami do sal kinowych znajduje się: nowoczesny Helios Bar z popcornem, napojami, a także Helios Cafe, w której można napić się aromatycznej kawy w wielu smakach.

Repertuar w Heliosie w Opolu

W kinie oprócz filmowych hitów prezentowane są również pozycje ambitnego Klubu Konesera oraz seanse w ramach Kina Kobiet.

Kino Helios prezentuje filmy w ramach Kina Konesera. Wyświetlane filmy to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Filmy te mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne. Wyświetlane filmy to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. W kinie również wyświetlane są filmy w ramach Kina Kobiet. Firmy te są specjalnie dobierane do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem w holu kina oraz sali kinowej.

Kino Helios to poza standardowymi seansami filmowymi również:

  • Specjalne, przedpremierowe pokazy filmów (z udziałem twórców);
  • Maratony filmowe;
  • Festiwale filmowe;
  • Koncerty;
  • Gry i zabawy dla dzieci;
  • Konkursy;
  • Seanse dla grup szkolnych i firm.

W Opolskim kinie będziemy mogli obejrzeć takie filmy jak: Kamerdyner, Pech to nie grzech, Spider-Man Uniwersum, Teraz albo nigdy, Aquaman, Grinch, Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra, Narodziny gwiazdy i Mary Poppins powraca.