Strona główna Katowice Imax Katowice

Imax Katowice

PODZIEL SIĘ
IMAX Katowice

Kino Orange IMAX Katowice zlokalizowane jest w Centrum Rozrywki „Punkt 44″. Kino należy do najbardziej nowoczesnych kin IMAX na świecie.Punkt to miejsce wypoczynku i rozrywki połączonej z aspektem edukacyjnym, dla rodzin. A także dla młodzieży, grup szkolnych oraz kinomanów w każdym wieku.

Kino Imax Katowice

Kino IMAX Katowice dostarcza świetnej rozrywki i niepowtarzalnych wrażeń. Realizowane są tam programy edukacyjne. Integralnym elementem tego programu jest zestaw tematycznych filmów. Zostały one dobrane tak, by na ich podstawie można było przeprowadzać zajęcia. Zajęcia realizujące zasady nowoczesnej edukacji interaktywnej. Ponadto kino IMAX organizuje ogólnopolskie konkursy dla uczniów i nauczycieli. Wydaje również edukacyjne zeszyty ćwiczeń, związane z tematyką filmów. Oraz pozostaje w stałej, bezpośredniej współpracy ze szkołami. Kino Katowice IMAX w Polsce ma patronat MEN.

Rozrywka Katowice

W IMAX-ie wyświetlane są również filmy zrealizowane w technologii IMAX 2D i IMAX 3D. Format wyświetlanych filmów to IMAX, IMAX ® 3D oraz IMAX DMR ® (Digital Re-Mastering) sprawiają, że widz może zobaczyć i usłyszeć więcej. Ta nowoczesna technologia charakteryzuje się krystalicznym obrazem o najwyższej rozdzielczości. A także wyraźniejszym kontrastem i głębszym nasyceniem koloru.

Duży ekran na sali kinowej o wymiarach 18 m wys. i 24 m. szerokości „otwiera oczy” na jakość wyświetlanych projekcji.Rewolucyjne zastosowanie dwóch obiektywów w cyfrowych projektorach kinowych IMAX sprawia, że obraz 3D jest jaśniejszy. A także ostrzejszy i bardziej komfortowy dla oka. Okulary są większe, wygodniejsze oraz bardziej wytrzymałe. Wrażenia podczas seansu zapewnia również: amfiteatralny układ sali, najwyższej klasy fotele i majestatyczna jakość dźwięku. Wyłącznym operatorem „niezapomnianych doświadczeń IMAX” w Polsce jest firma Cinema City.

W kinie (za okazaniem odpowiedniego dokumentu) dzieci, młodzież, studenci. Oraz osoby powyżej 60 roku życia mogą skorzystać ze zniżek. Istnieje możliwość rezerwacji biletu przez telefon i drogą internetową.

Imax Katowice punkt 44

Punkt 44 to centrum rozrywki znajdujące się w katowickiej dzielnicy Załęże. Znajduje się w nim trzynastosalowy multipleks Cinema City oraz kino IMAX. Grawitacja (kręgielnia, bilard, maszyny do gry w Dart’s, salon gier wideo) oraz kilka lokali gastronomicznych.

Tutaj znajduje się również jedna z pięciu w Polsce wielkoformatowych sal IMAX®. Należących do najważniejszych i najdoskonalszych na świecie platform dystrybucji kinowej dla hollywoodzkich hitów. Początkowo kino posiadało 11 sal (oraz IMAX). W późniejszym czasie część niewykorzystanej powierzchni przeznaczono na dobudowanie kolejnych, dwóch sal.

Imax (Punkt 44) Katowice

  • Gliwicka 44 (Cinema City Punkt 44)
  • Tel. 32 3595959
  • E-mail: rezerwacje.katowice@cinema-city.pl
  • www: www.kinoimax.pl