Strona główna Bełchatów Biblioteka Bełchatów

Biblioteka Bełchatów

PODZIEL SIĘ
Biblioteka Bełchatów

Gmach Miejska i Powiatowa Biblioteka powstał w Bełchatowie. Zlokalizowany jest przy ulicy Kościuszki. Budowa obiektu rozpoczęła się w czerwcu 2000, a dobiegła końca w czwartym kwartale 2001 roku. Całkowita powierzchnia tego budynku sięga niemal 2 tys. m.kw. Podczas gdy użytkowa niemal 2 tys. m.kw. Nieopodal znajdują się Centrum Kościuszko, budynek Bełchatowska Straż Miejska oraz Urząd Miasta.

Miejska i powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie. Oferuję swoim czytelnikom wypożyczanie książek z bardzo obszernych działów. A także z myślą o ich potrzebach biblioteka prowadzi na bieżąco katalog online. W jego zbiorach znajduje się ok. 5000 utworów, w tym wiele lektur szkolnych. A także książki w języku obcym.

Biblioteka również oferuje warsztaty literacko-plastyczne, gry i zabawy, a także karaoke dla dzieci.

Biblioteka miejska Bełchatów

Biblioteka miejska ma za zadanie rozwijania i zaspokajania potrzeb czytelników i informacyjnych mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Upowszechnianie kultury i nauki. Dbanie o sprawne funkcjonowanie sieci bibliotecznej na terenie powiatu bełchatowskiego.

Biblioteka zapewnia wypożyczanie książek do domu. A także rezerwację ich online. Biblioteka również udostępnia w czytelni zbiory podręczne, multimedialne oraz prasowe. Niektóre również biblioteki oferują pomoc uczniom w odrabianiu lekcji.

Co roku miejska biblioteka w Bełchatowie organizuje kiermasz książek przeczytanych. Taka akcja to doskonała okazja, do uzupełnienia własnej biblioteczki. Warto dodać, że książki można kupić po okazyjnych cenach, dosłownie za kilka złotych. Wśród wystawionych na kiermasz pozycji będą słowniki, encyklopedie, poradniki oraz książki z literatury pięknej.

Biblioteka Miejsca Bełchatów Adres

Biblioteka Główna

ul. Kościuszki 9

Telefon: 44 632 28 71

E-mail: mipbp.oprac@gmail.com

Biblioteka jest czynna w godzinach taki jak:

  • Poniedziałek — piątek w godzinach 10:00 – 18:00;
  • w każdą pierwszą i piątą sobotę miesiąca w godzinach 10:00 – 18:00.

Biblioteki w Bełchatowie

Obecnie oprócz miejskiej biblioteki znajdują się również mniejsze biblioteki. Takie biblioteki znajdują się zwykle na osiedlach. By każda osoba mogła z nich skorzystać.

Niektóre biblioteki również wystawiają książki polecane przez czytelników, co bardzo ułatwia wyszukiwanie odpowiedniej książki. Jest również możliwość kserowania materiałów wyłącznie ze zbiorów własnych biblioteki.

  • Filia nr 1

ul. Rynek Grocholski 18; 97-400 Bełchatów;

tel. 44 633 36 76;

e-mail: mipbp_filianr1@poczta.onet.pl

  • Filia nr 2

os. Dolnośląskie 204B; 97-400 Bełchatów;

tel. 44 635 36 13;

e-mail: mipbp_filianr2@poczta.onet.pl

  • Filia nr 3

ul. Okrzei 45; 97-400 Bełchatów;

tel. 44 635 03 19;

e-mail: mipbp_filianr3@poczta.onet.pl

  • Filia nr 4

ul. Turkusowa 7; 97-400 Bełchatów;

tel. 44 633 62 33;

e-mail: mipbp_filianr4@poczta.onet.