Strona główna Regionalne Ogród Japoński Wrocław

Ogród Japoński Wrocław

PODZIEL SIĘ
Ogród Japoński Wrocław

Ogród japoński we Wrocławiu znajduje się w Parku Szczytnickim, nieopodal Hali Stulecia, pergoli i Fontanny Multimedialnej.

Jest jednym z niewielu śladów po Wystawie Światowej z 1913 roku, jakie pozostały we Wrocławskim Parku Szczytnickim. Przygotowany i urządzony przez największego wówczas japonistę – entuzjastę, hrabiego Fritza von Hochberga. Zaprojektowany przez japońskiego ogrodnika Mankichi Arai . Po zakończeniu wystawy zabudowę rozebrano, ale zachowała się część oryginalnej roślinności, układ alejek oraz staw.

Ogród Japoński to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów wrocławian i turystów. Oprócz kilkuset gatunków oryginalnych roślin, drzew, krzewów i kwiatów. Znajdują się tam również wzorowane na japońskie budowle: brama, pawilon herbaciany. Jedną z atrakcji Ogrodu jest staw z olbrzymimi karpiami oraz innymi gatunkami ryb. W ogrodzie często organizowane są pokazy parzenia herbaty, koncerty i imprezy plenerowe.

Ogród Japoński godziny otwarcia

Ogród jest czynny od 1 kwietnia do 31 października w godzinach 9:00-19:00.

Ogród japoński Wrocław cennik

 • Ogród Japoński we Wrocławiu — CENNIK
 • Bilet normalny – 4 zł
 • Bilet ulgowy – 2 zł
 • Karnet roczny – 20 zł
 • Sesja zdjęciowa – 100 zł

Ogrody we Wrocławiu

We Wrocławiu znajdziemy wiele miejsc rekreacyjnych. Mających charakter dużego, swobodnie ukształtowanego ogrodu z alejami spacerowymi. Do takich miejsc możemy również zaliczyć Ogród Botaniczny, jak i również Ogród Zoologiczny.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju. W sercu wielkiego miasta to „żywe muzeum” oraz ośrodek naukowy i dydaktyczny. A także ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św.Krzyża. Częściowo w obrębie historycznego Ostrowa Tumskiego, w odległości ok. 2 km od Rynku. Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce.

W ciągu roku w Ogrodzie Botanicznym organizowane jest wiele imprez. Takich jak Majówki Tumskie, finały Magnolii Wrocławskiej, Festiwal Dyni. Odbywają się tu także koncerty i wydarzenia plenerowe dla najmłodszych. Oraz spotkania dla miłośników ogrodnictwa. Rajskie plenery ogrodu często wybierają nowożeńcy jako miejsce po weselnych sesji zdjęciowych.

Wrocławski Ogród Zoologiczny należy do najstarszych ogrodów tego typu w Europie. A także jest największym ogrodem w kraju. W ZOO we Wrocławiu można obserwować zwierzęta ze wszystkich kontynentów i środowisk, jest np. Pawilon Madagaskaru, Sahary, Europy.

Największą atrakcją wrocławskiego zoo jest nowo otwarte Afrykarium. Jest to wyjątkowy w skali światowej kompleks prezentujący różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki. W 19 akwariach i basenach prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego. A także rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego. Jak i również plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Piękne miejsca we Wrocławiu

Wrocław nazywany Kwiatem Europy zachwyci każdego. Piękna architektura, urocze zaułki, zielone połacie, knajpki z niecodziennym klimatem. Klimat tych miejsc zachwyci każdego człowieka.

Do pięknych miejsc we Wrocławiu możemy również zaliczyć:

 • Ostrów Tumski i Most Tumski;
 • Polinka;
 • Punkt widokowy w Sky Tower;
 • Fontanna Multimedialna we Wrocławiu;
 • Kolorowe podwórko na Nadodrzu;
 • Zatoka Gondoli;
 • Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych;
 • Pergola we Wrocławiu;
 • Kolejkowo – makieta kolejowa Wrocław;

A także wiele innych pięknych miejsc, które warto odwiedzić.