Strona główna Poradniki Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne

PODZIEL SIĘ
Postanowienia noworoczne

Koniec roku to czas na podsumowanie czego dokonaliśmy oraz co udało nam się zrealizować. Przy okazji przypominamy sobie czy w zeszłym roku planowaliśmy jakieś postanowienia noworoczne. Jeśli tak to ile z nich udało nam się wykonać. A te, z którymi nie daliśmy rady pewnie zostaną odłożone na przyszły rok. Co zrobić, żeby w 2018 roku było inaczej? W jaki sposób się zmotywować? I jak dotrwać do końca? Te pytania zadajemy sobie co roku.

Rok 2018

Wpisując na kartkę swoje postanowienia noworoczne miejmy na uwadze to że podajemy tylko to, co uda nam się zrealizować. Na przykład ograniczę palenie, schudnę 5 kg, zapiszę się na kurs tańca, zacznę nauką języka obcego, zadbam o zdrowie itd. To są postanowienia które damy radę zrealizować. Jeśli uda nam się coś z tego wykonać wzrośnie nasza samoocena. A nawet będziemy bardziej chętni na nowe wyzwania.

Nowy Rok to czas na zmiany. Wiele osób czeka na ten moment, by móc znów znaleźć w sobie motywacje. Jest to bardzo proste zadanie. Do najnowszych postanowień należą:

Zacznę dbać o zdrowie

Dbając o zdrowie mamy tu na myśli poprawę swojego samopoczucia. Słowo zdrowie nie tylko nam się kojarzy z przeróżnymi kontrolnymi badaniami. Ale i również ze zdrowym odżywianiem. Jest to bardzo ważne, jeśli nie chcemy mieć problemów ze snem. Coraz więcej ludzi ma z tym problem. Co powoduje przyrost masy ciała, niepokój i stres.

Dlatego zdrowie w przyszłym roku jest najważniejsze.

Zacznę zdrowo się odżywiać

W ostatnich latach zdrowe odżywianie stało się bardzo popularne. O zdrowie dbają nie tylko sławni ludzie, ale i też całe społeczeństwo. Coraz więcej ludzi zaczyna ograniczać jedzenie. A bardziej stawia na warzywa na parze, owoce, ryby, jak i zdrowe koktajle.

Idealne książkowe zdrowie to zmiana stylu życia, zerwanie z nałogami oraz odpowiednia dieta i regularne badania.

Warto również poprawić swoje zdrowie psychiczne

Warto zapisać się na jakąś medytację czy na jogę. Dbanie o zdrowie to będzie główne postanowienie na 2018 rok. Coraz więcej ludzi narzeka na to, że ma depresję, dlatego ważny jest kontakt z naszymi bliskimi. Obecnie coraz więcej ośrodków ze SPA podejmuje współpracę z psychologami i z psychoterapeutami. Dlatego warto zacząć stosować medytację czy jogę. One w niezastąpiony sposób pozwolą nam wypocząć oraz odkrywać nasze potrzeby. Odciążą również nasze ciało i psychikę – to będzie nasza walka z nadmiarem stresu i pośpiechem.