Poradniki – rozeznany.pl Fri, 22 Nov 2019 08:58:52 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.5 Jak dbać o stopy? /dbac-o-stopy/ /dbac-o-stopy/#respond Sat, 12 Jan 2019 20:52:57 +0000 /?p=1317 Stopy przez cały rok wymagają szczególnej pielęgnacji. Kilka kilogramów nadwagi, stare trampki, zdarte obcasy, mało przewiewne skarpetki czy buty są przyczyną wielu dolegliwości. Nieodpowiednie dbanie o stopy prowadzi do rozwoju szeregu dolegliwości, m.in. pękania pięt, tworzenia odcisków i modzeli czy nadmiernego pocenia stóp. Zimą i wiosną stopy mają tendencję do przesuszania, dlatego ich pielęgnacja polega […]

Artykuł Jak dbać o stopy? pochodzi z serwisu rozeznany.pl .

]]>
Stopy przez cały rok wymagają szczególnej pielęgnacji. Kilka kilogramów nadwagi, stare trampki, zdarte obcasy, mało przewiewne skarpetki czy buty są przyczyną wielu dolegliwości. Nieodpowiednie dbanie o stopy prowadzi do rozwoju szeregu dolegliwości, m.in. pękania pięt, tworzenia odcisków i modzeli czy nadmiernego pocenia stóp.

Zimą i wiosną stopy mają tendencję do przesuszania, dlatego ich pielęgnacja polega przede wszystkim na nawilżaniu skóry. Ważnym zabiegiem jest również złuszczanie zrogowaciałego naskórka i systematycznie wykonywany pedicure.

Pielęgnacja stóp to idealnie gładkie pięty, zadbane paznokcie i nawilżona skóra. Wszystko to sprawia, że nie tylko czujemy się piękniej, ale i bardziej kobieco. Prawidłowa pielęgnacja stóp zajmie niewiele czasu, a przyniesie wiele korzyści.

3 kroki do pięknych stóp:

  • Peeling;
  • Nawilżanie;
  • Pielęgnacja paznokci.

Peeling stóp

Zadbane i piękne stopy to wizytówka każdej kobiety. O stopy również powinni dbać mężczyźni w każdym wieku. Stopy to jedna z najważniejszych części naszego ciała, dlatego również wymaga szczególnej ochrony.

Złuszczanie skóry stóp jest szczególnie ważne, gdyż to właśnie one są głównie narażone na powstawanie nieestetycznych zrogowaceń naskórka. Regularny peeling dodatkowo poprawi kondycję skóry stóp i przygotuje ją do dalszych zabiegów. Peelingi są to preparaty zwykle zawierające drobiny pumeksu lub kryształy soli i aromatyczne olejki – polerują naskórek, jednocześnie go odżywiając. Tutaj przede wszystkim warto skorzystać z:

  • Zestaw Callusan Naturale Acitv Peeling & Callusan Vinum

Peeling stóp należy robić, co najmniej dwa razy w tygodniu. Nakładać go trzeba na suche stopy, jeszcze przed prysznicem lub kąpielą. Dokładnie rękoma należy wymasować stopy, a następnie spłukać. Do stóp można używać peelingu do ciała lub peeling przeznaczony specjalnie do stóp.

Produkty podologiczne

Skóra na stopach jest znacznie twardsza niż na innych częściach ciała, dlatego wymaga odpowiedniego wygładzania. Regularne kąpiele są świetną podstawą dla dalszych zabiegów upiększających stopy. Oprócz tego warto również robić cotygodniowy peeling i pedicure. Pedicure należy wykonać dokładnie, ponieważ źle wykonany może prowadzić do wrastających paznokci, grzybicy lub innych bolesnych i nieestetycznych zmian w obrębie stóp.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do pielęgnacji stóp. W odpowiednim sklepie z produktami podologicznymi znajdziemy specjalne kremy, peelingi i maski. Niekiedy również trzeba użyć profesjonalnych akcesoriów, aby np. pozbyć się zrogowacenia na piętach.

  • Callusan Forte — Krem w piance do pielęgnacji ekstremalnie suchej, zrogowaciałej i popękanej skóry stóp. Krem z mocznikiem;
  • Callusan Naturale Intensiv — Intensywnie odżywczy krem do stóp do zrogowaciałej i popękanej skóry;
  • Unguisan Tynktura zmiękczająca — Skoncentrowana formuła zmiękczająca twarde paznokcie, zrogowacenia, modzele i odciski.

Wszystkie niezbędne produkty podologiczne do stóp znajdziesz w sklepie callusan.sklep.pl

Artykuł Jak dbać o stopy? pochodzi z serwisu rozeznany.pl .

]]>
/dbac-o-stopy/feed/ 0
Czy trudno jest zostać policjantem? /trudno-zostac-policjantem/ /trudno-zostac-policjantem/#respond Thu, 15 Nov 2018 09:29:28 +0000 /?p=1298 Policjanci z wieloletnim doświadczeniem opisują swój zawód, jako coś niezwykłego. Praca w policji to nie tylko łapanie przestępców to również służba ojczyźnie oraz obywatelom. Wiele osób marzy o takiej pracy w policji, u innych te marzenia się spełniają. Zawód policjanta z każdym rokiem cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli. Policjant to niekoniecznie pan z drogówki […]

Artykuł Czy trudno jest zostać policjantem? pochodzi z serwisu rozeznany.pl .

]]>
Policjanci z wieloletnim doświadczeniem opisują swój zawód, jako coś niezwykłego. Praca w policji to nie tylko łapanie przestępców to również służba ojczyźnie oraz obywatelom.

Wiele osób marzy o takiej pracy w policji, u innych te marzenia się spełniają. Zawód policjanta z każdym rokiem cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli. Policjant to niekoniecznie pan z drogówki czy srogi dzielnicowy. Zróżnicowanie stanowisk w tej pracy jest naprawdę spore. Policjantami są pracownicy, którzy mają bezpośredni kontakt z przestępcami oraz technicy, analitycy czy informatycy.

Policjant to przede wszystkim rodzaj służby, który daje możliwość pomocy innym. Zadaniem policjanta jest przede wszystkim zapobieganie i walka z przestępczością oraz ochrona tzw. porządku publicznego. Służba w policji daje również stabilność zatrudnienia i jasne warunki współpracy. Sprawdź co według http://testypolicja.pl powinieneś zrobić, aby zdać.

Jak zostać policjantem?

Rekrutacja do pracy w policji jest wieloetapowa. Za każdą jej część otrzymuje się punkty. Dodatkowe punkty można również uzyskać dzięki wykształceniu czy uprawnieniom i certyfikatom. Potwierdzającym umiejętności przydatne do służby w policji.

Na samym początku kandydat starający się do pracy w policji musi spełniać kilka regulaminowych wymogów. Służbę w policji może pełnić obywatel polski, który cieszy się nieposzlakowaną opinią i wykazuje patriotyczną postawę. Musi korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać, co najmniej średnie wykształcenie. Warto, aby miał również zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Ponadto powinien posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej. Spełnienie tych wymogów pozwala zainteresowanemu na rozpoczęcie starań o przyjęcie do służby.

Kolejny krok to złożenie odpowiednich dokumentów w komendach wojewódzkich oraz niektórych komendach miejskich i powiatowych. Wymagane dokumenty to: podanie wraz z wypełnionym kwestionariuszem dyplomy i świadectwa pracy oraz książeczka wojskowa. Poza złożeniem powyższych dokumentów starający się o przyjęcie do służby musi pomyślnie przejść wieloetapowy proces kwalifikacyjny.

Sprawdzian wiedzy

Wiedza kandydatów jest sprawdzana za pośrednictwem testu składającego się z 40 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. Pytania dotyczą funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Ważne jest również, aby coś wiedzieć z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Test nie jest czynnikiem decydującym o przejściu do następnego etapu – przechodzą do niego wszyscy kandydaci, niezależnie od zdobytej liczby punktów. Niemniej jednak lepszy wynik może zadecydować o wyższym miejscu w rankingu.

Test sprawności fizycznej

Kolejny etap kwalifikacji to właśnie test sprawności fizycznej. Osoba, która stara się o przyjęcie na służbę, musi posiadać zaświadczenie lekarskie.  Zaświadczenie to wskazuje, że może on wykonywać ćwiczenia fizyczne. Powinno zostać wystawione nie później niż 14 dni przed testem. Do tego testu należy również mieć odpowiedni strój i obuwie sportowe.

Zaliczenie testu sprawności fizycznej następuje po pokonaniu toru przeszkód w czasie nieprzekraczającym 1 minuty 41 sek. Test sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Nie ma tutaj znaczenia  płeć — zarówno kobiety, jak i mężczyźni muszą zmieścić się w podanym wyżej czasie.

Badania psychologiczne i rozmowa

To najtrudniejszy etap postępowania kwalifikacyjnego na policjanta. Tutaj wpływu na wynik nie ma ani wiedza, ani sprawność fizyczna. Specjalistyczne badania są przeprowadzane w komendach wojewódzkich przez psychologów. Ich celem jest sprawdzenie predyspozycji intelektualnych i emocjonalnych do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych. Sprawdzian psychologiczny przeprowadzany jest znaną w środowisku metodą MultiSelect i składa się z testu komputerowego. Dodatkowo również przeprowadzona jest rozmowa z psychologiem na temat doświadczeń kandydata. Jego postaw oraz predyspozycji do podjęcia pracy w policji. Po rozwiązaniu tego testu czeka nas również spotkanie z psychologiem policyjnym. Ta osoba w jednoznaczny sposób oceni czy nadajemy się do policji.

Rozmowa kwalifikacyjna

Ten etap ma formę rozmowy, ocenianej przez zespół składający się z dwóch do czterech osób. Na ogół w skład komisji wchodzą: przedstawiciel komórki ds. doboru kandydatów do służby oraz policjant służby prewencyjnej. Jej celem jest bliższe poznanie kandydata i jego motywacji do podjęcia służby.

Komisja lekarska

Jeśli daliśmy radę, jesteśmy skierowani na komisję lekarską, która ocenia nasze zdolności psychiczne i fizyczne.

Ankieta bezpieczeństwa osobowego

Istotnym elementem rekrutacji jest też ankieta bezpieczeństwa osobowego. Na podstawie udzielonych przez kandydata odpowiedzi, komisja weryfikuje czy może on mieć dostęp do poufnych informacji.

Po przejściu wymienionych etapów nie pozostaje nic innego, jak wypatrywać swojego nazwiska na liście. Lista rankingowa prezentuje wyniki poszczególnych kandydatów na poszczególnych etapach. Po zakwalifikowaniu do służby w policji należy odbyć niespełna 6-miesięczną służbę w jednej ze szkół policyjnych. Następnie jest się czasowo oddelegowanym do służby w prewencji policji, co trwa ok. 49 dni. Po jej sukcesywnym odbyciu kandydat zaczyna pracować w wybranej przez siebie jednostce policji.

Z pewnością nie jest łatwo dostać się do policji. Jednak odpowiednie przygotowanie do każdego z etapów kwalifikacji może sprawić, że nam się to uda.

Artykuł Czy trudno jest zostać policjantem? pochodzi z serwisu rozeznany.pl .

]]>
/trudno-zostac-policjantem/feed/ 0
Postanowienia noworoczne /postanowienia-noworoczne/ /postanowienia-noworoczne/#respond Tue, 02 Jan 2018 08:13:10 +0000 /?p=1065 Koniec roku to czas na podsumowanie czego dokonaliśmy oraz co udało nam się zrealizować. Przy okazji przypominamy sobie czy w zeszłym roku planowaliśmy jakieś postanowienia noworoczne. Jeśli tak to ile z nich udało nam się wykonać. A te, z którymi nie daliśmy rady pewnie zostaną odłożone na przyszły rok. Co zrobić, żeby w 2018 roku było inaczej? W jaki sposób się […]

Artykuł Postanowienia noworoczne pochodzi z serwisu rozeznany.pl .

]]>
Koniec roku to czas na podsumowanie czego dokonaliśmy oraz co udało nam się zrealizować. Przy okazji przypominamy sobie czy w zeszłym roku planowaliśmy jakieś postanowienia noworoczne. Jeśli tak to ile z nich udało nam się wykonać. A te, z którymi nie daliśmy rady pewnie zostaną odłożone na przyszły rok. Co zrobić, żeby w 2018 roku było inaczej? W jaki sposób się zmotywować? I jak dotrwać do końca? Te pytania zadajemy sobie co roku.

Rok 2018

Wpisując na kartkę swoje postanowienia noworoczne miejmy na uwadze to że podajemy tylko to, co uda nam się zrealizować. Na przykład ograniczę palenie, schudnę 5 kg, zapiszę się na kurs tańca, zacznę nauką języka obcego, zadbam o zdrowie itd. To są postanowienia które damy radę zrealizować. Jeśli uda nam się coś z tego wykonać wzrośnie nasza samoocena. A nawet będziemy bardziej chętni na nowe wyzwania.

Nowy Rok to czas na zmiany. Wiele osób czeka na ten moment, by móc znów znaleźć w sobie motywacje. Jest to bardzo proste zadanie. Do najnowszych postanowień należą:

Zacznę dbać o zdrowie

Dbając o zdrowie mamy tu na myśli poprawę swojego samopoczucia. Słowo zdrowie nie tylko nam się kojarzy z przeróżnymi kontrolnymi badaniami. Ale i również ze zdrowym odżywianiem. Jest to bardzo ważne, jeśli nie chcemy mieć problemów ze snem. Coraz więcej ludzi ma z tym problem. Co powoduje przyrost masy ciała, niepokój i stres.

Dlatego zdrowie w przyszłym roku jest najważniejsze.

Zacznę zdrowo się odżywiać

W ostatnich latach zdrowe odżywianie stało się bardzo popularne. O zdrowie dbają nie tylko sławni ludzie, ale i też całe społeczeństwo. Coraz więcej ludzi zaczyna ograniczać jedzenie. A bardziej stawia na warzywa na parze, owoce, ryby, jak i zdrowe koktajle.

Idealne książkowe zdrowie to zmiana stylu życia, zerwanie z nałogami oraz odpowiednia dieta i regularne badania.

Warto również poprawić swoje zdrowie psychiczne

Warto zapisać się na jakąś medytację czy na jogę. Dbanie o zdrowie to będzie główne postanowienie na 2018 rok. Coraz więcej ludzi narzeka na to, że ma depresję, dlatego ważny jest kontakt z naszymi bliskimi. Obecnie coraz więcej ośrodków ze SPA podejmuje współpracę z psychologami i z psychoterapeutami. Dlatego warto zacząć stosować medytację czy jogę. One w niezastąpiony sposób pozwolą nam wypocząć oraz odkrywać nasze potrzeby. Odciążą również nasze ciało i psychikę – to będzie nasza walka z nadmiarem stresu i pośpiechem.

Artykuł Postanowienia noworoczne pochodzi z serwisu rozeznany.pl .

]]>
/postanowienia-noworoczne/feed/ 0
Zrzut ekranu iPhone – jak zrobić? /zrzut-ekranu-iphone-zrobic/ /zrzut-ekranu-iphone-zrobic/#respond Tue, 19 Dec 2017 09:13:38 +0000 /?p=966 Jeśli nie wiecie w jaki sposób zrobić zrzut ekranu na telefonie od Apple to zapraszamy do zapoznania się z poniższą grafiką. Zrzut ekranu iPhone Zrzut ekranu – instrukcja To bardzo proste, trzeba jednocześnie nacisnąć dwa przyciski pokazane na górnej grafice. Trzeba jednocześnie nacisnąć przyciski: góry boczny początek

Artykuł Zrzut ekranu iPhone – jak zrobić? pochodzi z serwisu rozeznany.pl .

]]>
Jeśli nie wiecie w jaki sposób zrobić zrzut ekranu na telefonie od Apple to zapraszamy do zapoznania się z poniższą grafiką.

Zrzut ekranu iPhone


Zrzut ekranu iPhone

Zrzut ekranu – instrukcja

To bardzo proste, trzeba jednocześnie nacisnąć dwa przyciski pokazane na górnej grafice.

Trzeba jednocześnie nacisnąć przyciski:

  • góry boczny
  • początek

Artykuł Zrzut ekranu iPhone – jak zrobić? pochodzi z serwisu rozeznany.pl .

]]>
/zrzut-ekranu-iphone-zrobic/feed/ 0