Strona główna Kosmetyki Jak dbać o stopy?

Jak dbać o stopy?

PODZIEL SIĘ
Pielęgnacja stóp rano i wieczorem

Stopy przez cały rok wymagają szczególnej pielęgnacji. Kilka kilogramów nadwagi, stare trampki, zdarte obcasy, mało przewiewne skarpetki czy buty są przyczyną wielu dolegliwości. Nieodpowiednie dbanie o stopy prowadzi do rozwoju szeregu dolegliwości, m.in. pękania pięt, tworzenia odcisków i modzeli czy nadmiernego pocenia stóp.

Zimą i wiosną stopy mają tendencję do przesuszania, dlatego ich pielęgnacja polega przede wszystkim na nawilżaniu skóry. Ważnym zabiegiem jest również złuszczanie zrogowaciałego naskórka i systematycznie wykonywany pedicure.

Pielęgnacja stóp to idealnie gładkie pięty, zadbane paznokcie i nawilżona skóra. Wszystko to sprawia, że nie tylko czujemy się piękniej, ale i bardziej kobieco. Prawidłowa pielęgnacja stóp zajmie niewiele czasu, a przyniesie wiele korzyści.

3 kroki do pięknych stóp:

  • Peeling;
  • Nawilżanie;
  • Pielęgnacja paznokci.

Peeling stóp

Zadbane i piękne stopy to wizytówka każdej kobiety. O stopy również powinni dbać mężczyźni w każdym wieku. Stopy to jedna z najważniejszych części naszego ciała, dlatego również wymaga szczególnej ochrony.

Złuszczanie skóry stóp jest szczególnie ważne, gdyż to właśnie one są głównie narażone na powstawanie nieestetycznych zrogowaceń naskórka. Regularny peeling dodatkowo poprawi kondycję skóry stóp i przygotuje ją do dalszych zabiegów. Peelingi są to preparaty zwykle zawierające drobiny pumeksu lub kryształy soli i aromatyczne olejki – polerują naskórek, jednocześnie go odżywiając. Tutaj przede wszystkim warto skorzystać z:

  • Zestaw Callusan Naturale Acitv Peeling & Callusan Vinum

Peeling stóp należy robić, co najmniej dwa razy w tygodniu. Nakładać go trzeba na suche stopy, jeszcze przed prysznicem lub kąpielą. Dokładnie rękoma należy wymasować stopy, a następnie spłukać. Do stóp można używać peelingu do ciała lub peeling przeznaczony specjalnie do stóp.

Produkty podologiczne

Skóra na stopach jest znacznie twardsza niż na innych częściach ciała, dlatego wymaga odpowiedniego wygładzania. Regularne kąpiele są świetną podstawą dla dalszych zabiegów upiększających stopy. Oprócz tego warto również robić cotygodniowy peeling i pedicure. Pedicure należy wykonać dokładnie, ponieważ źle wykonany może prowadzić do wrastających paznokci, grzybicy lub innych bolesnych i nieestetycznych zmian w obrębie stóp.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do pielęgnacji stóp. W odpowiednim sklepie z produktami podologicznymi znajdziemy specjalne kremy, peelingi i maski. Niekiedy również trzeba użyć profesjonalnych akcesoriów, aby np. pozbyć się zrogowacenia na piętach.

  • Callusan Forte — Krem w piance do pielęgnacji ekstremalnie suchej, zrogowaciałej i popękanej skóry stóp. Krem z mocznikiem;
  • Callusan Naturale Intensiv — Intensywnie odżywczy krem do stóp do zrogowaciałej i popękanej skóry;
  • Unguisan Tynktura zmiękczająca — Skoncentrowana formuła zmiękczająca twarde paznokcie, zrogowacenia, modzele i odciski.

Wszystkie niezbędne produkty podologiczne do stóp znajdziesz w sklepie callusan.sklep.pl