Strona główna Katowice TVP3 KATOWICE

TVP3 KATOWICE

PODZIEL SIĘ
TVP3 Katowice

Telewizja Polska posiada siedziby w dużych miastach. Katowicki oddział to jeden z najbardziej znanych oddziałów telewizji w Polsce. Posiada on wieloletnią historię, a pracowało w nim wiele znanych postaci, na przykład Krystyna Loska, legendarna prezenterka, matka Grażyny Torbickiej, prezenterki oraz dziennikarki specjalizującej się w kulturze oraz relacjonowaniu festiwali filmowych. Katowicka telewizja publiczna zapracowała solidnie na swoją markę. To doskonałe miejsce dla każdego młodego dziennikarza, który chce poznać historię tego miejsca oraz zdobyć dziennikarskie szlify Ten oddział telewizji prezentuje historię oraz teraźniejszość. Programów jest wiele i widzom się one podobają. Katowicka telewizja ma historię i nadal rozwija się doskonale. Po sześćdziesięciu latach jest to oddział nie tylko z historią, lecz też z przyszłością. 

Telewizja regionalna w Katowicach

Telewizja regionalna w Katowicach to dobre miejsce, historyczne, w którym szlify zdobywało wielu dziennikarzy. Warto oglądać programy oraz filmy prezentowane w tym oddziale. Nieraz są one prezentowane także w telewizji ogólnopolskiej. Wielka Debata i Rozmowa Dnia to stałe programy. Kultura i nauka to bardzo ważne dziedziny promowane w tej telewizji. Polacy lubią programy telewizji publicznej, w tym katowickiego oddziału. Telewizja w Katowicach działa, zatrudnia dziennikarzy i wydawców. Przyznawane są patronaty telewizji. Można od czasu do czasu zwiedzić oddział katowicki telewizji podczas dni otwartych drzwi. Można spokojnie zwiedzić telewizję oraz poznać jej najbardziej niedostępne na co dzień zakątki. W latach 90. hitem był program Telefoniada. Podobał się widzom, był przez nich chętnie oglądany, ponieważ ludzie lubią teleturnieje. W tej telewizji narodził się program będący prekursorem telewizji śniadaniowej. 

TVP3 Katowice siedziba

Siedziba telewizji katowickiej jest ulokowana w ładnym miejscu. 

Adres pocztowy:
TVP S.A o/Katowice
ul. Telewizyjna 1
Skrytka pocztowa 326 40-151 Katowice

Taki jest adres tej telewizji. Duża siedziba, prestiżowy budynek oraz ładne pomieszczenia. Do siedziby nie można wejść bez zapowiedzi, a ochrona dba o to, by budynek był odpowiednio chroniony. Telewizja oprócz prezentowania programów ma także misję – uczy, pomaga, jest w niej zawsze zatrudniony dziennikarzy zajmujący się interwencjami. W 2019 roku TVP3 w Katowicach obchodziła 62 urodziny. W tej telewizji pracowali tacy ludzie, jak Krystyna Loska oraz Józef Kopocz, to były najsłynniejsze osobowości telewizyjne. Krystyna Loska trafiła do warszawskiej telewizji i zrobiła karierę ogólnopolską. Filie tej telewizji mieszczą się w Bielsku-Białej, Rybniku oraz Częstochowie. Ich dziennikarze przygotowują programy także dla katowickiej telewizji. Najpopularniejsze programy tej telewizji to między innymi: Gwarowy Koncert Życzeń, Na szlaku wydarzeń, Rączka gotuje, Z kulturą, Znani, niezapomniani – program o losach zapomnianych już dzisiaj muzyków. Język śląski jest bogaty, a katowicka telewizja promuje śląską gwarę, chcąc ocalić ją od potencjalnego zapomnienia.