Strona główna Katowice Światowid Katowice

Światowid Katowice

PODZIEL SIĘ
światowid katowice

Światowid Katowice to znane kino w tym mieście, w stolicy Górnego Śląska. Znane i chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta oraz przyjezdnych, miejsce stare, historyczne na mapie tego wspaniałego miasta, do którego trzeba koniecznie zajrzeć. Nie jest to wieki i bezosobowy multipleks, ale niewielkie kino studyjne ulokowane przy ulicy 3 Maja 7 w tym mieście. Instytucja filmowa Silesia Film prowadzi to kino i jest bardzo solidna. Kino ma bardzo długą historię, ponieważ działa od lat czterdziestych XX wieku. Jest zatem kinem historycznym, które wpisało się w dzieje miasta oraz funkcjonuje. Jest to tak zwane katowickie kino z duszą oraz budzące zainteresowanie i ciepłe wspomnienia. 

Kino Światowid Katowice

Początki kina sięgają jednak 1909 roku, gdy był to największy teatr kinematograficzny na Górnym Śląsku. Później zlokalizowane zostało przy ul. 3 Maja 7 w Katowicach. Kino jest znaną marką, lubianą przez osoby ceniące projekcje w kameralnym miejscu oraz niezwykłą aurę takich miejsc, które są piękne, wyjątkowe, znane od lat i mają niezwykłą aurę. Do tego kina wybiera się coraz więcej osób, aby podziwiać filmy i oglądać je z zainteresowaniem. Może cieszyć się takimi projekcjami i miło spędzać czas. W kinie organizowane są także przeglądy filmowe dla dzieci oraz festiwal kina niezależnego. Te wydarzenia organizowane są od wielu lat i mają swoją historię oraz swoich fanów.

Jakie filmy grane są w Światowidzie?

Kino Światowid od lat prezentuje bardzo wartościowe filmy z całego świata, różnorodne produkcje oraz koprodukcje. Na co dzień można oglądać wiele filmów, ale organizowane są także przeglądy retrospektywne nowego kina niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego. Dostępne są cykle filmowe takie, jak: Skocz z bajtlem do kina, Seans na bis, Seans w ciemno, Slow Cinema, czyli pomału w Światowidzie, Spotkania filozoficzne, Klub filmowy 2012 ostatni seans filmowy, Południowe seanse seniorów – cyklów jest sporo, są one ciekawe i wyjątkowe. Poza tym w kinie organizowane są premiery filmów, spotkania z twórcami oraz wiele pokazów przedpremierowych. Kino gra codziennie, jedynie w Wigilię oraz pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Seanse są pokazywane codziennie przeważnie od godziny 10 do 20.00. W tym kinie każdy znajdzie coś dla siebie – są projekcje dla dzieci, nastolatków, dorosłych oraz seniorów. Bilety są sprzedawane po 13, 15 oraz 18 złotych. Ceny są umiarkowane, a komfort oglądania filmów jest bardzo wysoki, sale są ładne i estetycznie wyposażone, w takim kinie każdy film to ogromna przyjemność. Warto wybrać się do tego kina i nacieszyć się oglądaniem ciekawych filmów, nie typowo komercyjnych, ale wysokiej klasy. Do Światowida o wiele lepiej wybrać się niż do dużego multipleksu – cisza, spokój, oglądanie filmów w naprawdę godnych warunkach. Stąd wynika fenomen tego wyjątkowego kina, które ma ofertę dla każdego zainteresowanego. Wyjątkowym wydarzeniem jest Europejski Dzień Kina Artystycznego, podczas którego prezentowane są filmowe arcydzieła.