Strona główna AGD Jaką pralkę kupić

Jaką pralkę kupić

PODZIEL SIĘ
Jaką pralkę kupić

Różnorodność pralek czasem może przyprawić o zawrót głowy. Jednak podczas zakupu odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które ułatwią nam pracę i przełoży się na długotrwałą eksploatację. Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki?

Pojemność pralki

To jeden z najważniejszych parametrów, który tak jak w przypadku suszarki kondensacyjnej, zależy od ilości członków rodziny. Tego typu duże AGD posiada wiele modeli, których pojemność waha się od 3 do nawet 10kg. W przypadku singla lub dwóch osób najlepszej sprawdzi się mała perełka o pojemności do 5kg. Wieloosobowa rodzina powinna zdecydować się na nieco większy sprzęt z ładownością do 7 kg.

Klasy energetyczne

Każda pralka opatrzona jest klasą energetyczną. Największą efektywność zapewni urządzenie klasy A+++, a najmniejszą – D. Najlepiej zdecydować się na pralkę z oznaczeniem A+ czy A, gdyż większą klasa związana jest z większą ceną i w większości przypadków brakiem precyzyjnego prania ubrań.

Pobór wody przez pralkę

Kolejnym, istotnym parametrem podczas zakupu pralki będzie zużycie wody, które wynosi od 11 do 94 litrów podczas jednego cyklu prania. Zazwyczaj producenci wykazują zużycie wody w przeliczeniu rocznym – przeciętna wartość to ok. 9000 litrów wody na rok.

Poziom hałasu

Starsze modele wyróżnia wysoki poziom hałasu. Jeśli jednak zdecydujemy się na nowsze modele, wówczas możemy liczyć na to, że praca urządzenia będzie komfortowa i przyjazna. Standardowo duże AGD emituje dźwięk 50dB w trakcie prania i 70 dB w momencie wirowania. To jeden z kluczowych czynników, które mogą zakłócać wykonywanie codziennych czynności.

Cena pralki

Cena pralek jest bardzo zróżnicowana i waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wszystko uzależnione jest indywidualnych potrzeb, ale także czynników które w rezultacie mogą przełożyć się na przyjemnością pracę i efektywność. Różne modele znajdziemy w każdym sklepie oferujących duże AGD, jak i w sklepach internetowych, dzięki którym możemy wybrać nowoczesny sprzęty opatrzony mniejszą ceną.