Strona główna Turystyka Zakopane – zimowa stolica Polski

Zakopane – zimowa stolica Polski

PODZIEL SIĘ
Zakopane

Informacje ogólne
Zakopane to miasto położone w województwie małopolskim i zarazem siedziba powiatu tatrzańskiego. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy ośrodek turystyczny na Podhalu który co roku odwiedza około 3 milionów osób. Jego atrakcyjność wynika przede wszystkim z malowniczego położenia między Tatrami, a pasmem Gubałówki. Zakopane to także największy ośrodek miejski w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Nieformalnie nazywany bywa zimową stolicą Polski. To jeden z najbardziej znanych ośrodków sportów zimowych. Na co dzień miasto liczy około 30 tysięcy mieszkańców.

Atrakcje w Zakopanem


Zakopane to miasto nastawione na turystów, dlatego nie brakuje tu ciekawych atrakcji. Mimo wszystko najchętniej odwiedzanym miejscem bez wątpienia są Krupówki, czyli deptak i jednocześnie najbardziej reprezentacyjna ulica. To właśnie tu mieszczą się słynne restauracje, knajpy czy sklepiki. Znajduje się tu również Muzeum Tatrzańskie, które jest największe w Zakopanem i posiada swoje filie. Zbiory w muzeum nawiązują tematycznie do kultury góralskiej. Z Krupówek bez problemu dostaniemy się na Gubałówkę, skąd możemy podziwiać całą panoramę Tatr oraz Zakopanego. Wielbiciele sportu, a szczególnie skoków narciarskich koniecznie powinni udać się na Wielką Krokiew- kompleks skoczni narciarskich, gdzie rozgrywa się puchar skoków narciarskich. Będzie to także idealny punkt widokowy.

Zakopane nocleg


Zakopane to miasto typowo turystycznie więc nie brakuje tu kwater noclegowych. Zdecydować możemy się na domek góralski bądź hotel. Średnia cena za dobę w hotelu 3-gwiazdowym to ok. 200 złotych.