Strona główna Regionalne Stadion Wrocław

Stadion Wrocław

PODZIEL SIĘ
stadion Wrocław

Stadion Wrocław jest nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem sportowo-rekreacyjnym. Gdzie rozgrywają się mecze piłkarskie, futbolowe oraz żużel. Mowa to o 2 stadionach. Jeden traktowany jako zabytek a drugi jako obiekt nowoczesny.

Stadion olimpijski Wrocław

stadion olimpijski wrocław

Stadion Olimpijski to wielofunkcyjny stadion we Wrocławiu. Zbudowany w latach 1926-1928 według projektu niemieckiego architekta Richarda Konwiarza. Został wybudowany w latach 20. XX wieku. Pierwotnie stadion mógł pomieścić nawet 35 tysięcy kibiców. Po przebudowie w latach 2015-2016 widownia liczy ok. 15 tysięcy miejsc.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu to centralny element kompleksu sportowego. Należącego niegdyś do Akademii Wychowania Fizycznego a obecnie będący pod władaniem Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. W 2015 roku stadion przeszedł gruntowną przebudowę. Znaczącą zmianę dostrzegamy patrząc na wieże oświetleniowe, na których zainstalowano nowy system oświetleniowy. Stadion Olimpijski na co dzień będzie służył żużlowcom i futbolistom amerykańskim.

 

Stadion miejski Wrocław

Stadion Miejski we Wrocławiu – stadion piłkarski we Wrocławiu, stanowiący własność miasta Wrocław. Głównym użytkownikiem areny jest klub piłkarski Śląsk Wrocław. Stadion był jedną z aren Euro 2012 – rozegrane na nim zostały trzy mecze fazy grupowej. W tym jeden Reprezentacji Polski – 16 czerwca. Stadion spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA.

Charakterystycznym elementem konstrukcji stadionu jest jego elewacja. Zbudowana z półprzezroczystej siatki wykonanej z włókna szklanego pokrytego teflonem. Dach stadionu jest częściowo przeszklony dla zwiększenia naturalnego oświetlenia. Strona południowa jest przeszklona na większej powierzchni niż strona północna. Zbudowana szeroka platforma o powierzchni 52 753 m². Stadion znajduje się we Wrocławiu, w dzielnicy Fabryczna na terenie administracyjnie należącym do osiedla Pilczyce.

Pod platformą są miejsca parkingowe oraz pomieszczenia techniczne. Platforma wzbija się z poziomu terenu na poziom pierwszej promenady stadionu. Tam znajdują się wejścia na poszczególne sektory. Od poziomu terenu do górnej krawędzi dachu stadion ma wysokość 39,33 m. Konstrukcja stadionu składa się z 4 budynków. Są one połączone dwiema promenadami (na poziomie pierwszym i czwartym). Trybuny są jednopoziomowe, 56 rzędowe. Przy stadionie znajduje się 4-poziomowy parking dla aut osobowych. Na stadionie znajdują się również dwa telebimy.

Wszystkie miejsca są siedzące, numerowane i zadaszone. Wielofunkcyjne i przeszklone loże i incentive boksy, są dostępne na wschodniej i zachodniej trybunie stadionu. Każde z nich ma wyjście na taras o szerokości ok. 2,5 m z widokiem na murawę.

Na stadionie i esplanadzie zlokalizowano także wiele różnych atrakcji. Znajduje się tu zadaszony tor gokartowy, tor wrotkarsko-deskorolkowy. Jak i również stanowisko do skoków dream jump oraz slackline. A zimą lodowisko oraz snowpark. Znajdują się tu sale konferencyjne i bankietowe, biura, siłownia, a w przygotowaniu jest strzelnica sportowa.