Strona główna AGD Suszarka kondensacyjna

Suszarka kondensacyjna

PODZIEL SIĘ
suszarka kondensacyjna

Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym domu. Udogodnieniem każdego domownika będzie również suszarka kondensacyjna, która ze względu na swą funkcjonalność i wydajność nieustannie podbija serca użytkowników. Jakimi więc partnerami powinniśmy się kierować podczas jej wyboru?

Ładowność bębna

Ten parametr uzależniony jest przede wszystkim od liczby użytkowników i ich indywidualnych potrzeb. Dobrą alternatywą jest zakup urządzenia, które posiada podobną ładowność co pralka.

Klasa efektywności energetycznej

Tak jak w przypadku większości urządzeń znajdujących się w naszych domach, takich jak pralka, lodówka, kuchenka gazowa, tak i suszarka kondensacyjna opatrzona jest odpowiednia klasą energetyczną. Klasa A oznacza, że urządzenie jest bardzo energooszczędne, jednak w przypadku suszarek tego typu najczęściej spotyka się klasę B lub C.

Zbiornik na wodę

Pojemność zbiornika na wodę uzależniona jest od częstości jego opróżniania. W wielkości modeli jest to pojemność 4-5 litrów.

Większe zużycie energii

Suszarka kondensacyjna, która stanowi podstawę w każdym amerykańskim domostwie, wiąże się z większym zużyciem energii aniżeli suszarka wywiewowa. Związane jest to z koniecznością schłodzenia i skroplenia pary wodnej.  Wadą tego typu suszarki jest większy poziom głośności.

Cena suszarki kondensacyjnej

Z racji tego, że tego to niezwykle udogodnienie dla użytkowników, suszarka kondensacyjna opatrzona jest dużą ceną. Jednak większe koszty związane są z korzyściami, którymi mogą cieszyć się posiadacze suszarki kondensacyjnej. Jej wybór w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych potrzeb każdego klienta, jednak warto mieć na uwadze wiele czynników które mogą zaoszczędzić nam nerwów.

Dostępność

Tego typu suszarki dostępne są w sklepach stacjonarnych i sklepach internetowych toteż nikt z nas nie będzie miał problemu z zakupem odpowiedniego dla siebie sprzętu. Jest to bardzo ciekawa alternatywa szczególnie w przypadku osób pracujących, które nie mają czasu na prasowanie ubrań.