Strona główna Częstochowa Magiczna Kraina Częstochowa

Magiczna Kraina Częstochowa

PODZIEL SIĘ
Magiczna Kraina Częstochow

Zabawa w bawialni to nie tylko rozrywka dla dzieci. A także okazja do stymulowania rozwoju psychoruchowego. Centrum zabaw rozwija również wyobraźnię, kreatywność i umiejętność współpracy w grupie. Ponadto pokonanie konstrukcji poprawia kondycję i postawę.

Centrum zabaw dla dzieci w Częstochowie

Centrum zabaw dla dzieci jest największą salą zabaw dla dzieci w regionie. Obiekt posiada powierzchnię 1 000 m2. Można tu znaleźć wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku.

Dzieci starsze mogą dać upust energii i rozwinąć wyobraźnię w kilkupoziomowym systemie labiryntów. W którym znajdują się m.in. rury, zjeżdżalnie, przeplotnie, wspinaczki oraz interaktywne armatki do strzelania piłeczek.

Miękkie elementy, takie jak fale, schodki, ruchome materacyki. A także wałki i baseny z piłeczkami, dodają atrakcyjności i poprawią kondycję i postawę dziecka. Niezapomnianą uciechę sprawią dzieciom skakańce-dmuchańce, na których zabawa pochłania niespożytą energię dziecka. Do dyspozycji dzieci także gry, bujaki, symulatory, a także urządzenia pozwalające na wspólną zabawę z rodzicem.

Centrum zabaw również posiada kącik dla maluszków — dzieci do lat 3. Tutaj małe dzieci dopiero co raczkujące i stawiające pierwsze kroki mogą doskonalić swoje umiejętności. Do tego celu przeznaczone są specjalnie dla nich miejsca.

Rodzic ma również możliwość spędzenia czasu w sposób aktywny. To znaczy ma okazję pograć w bilarda, wspólną grę z dzieckiem w cymbergajem lub wyścigi samochodowe.

Centrum zabaw dla dzieci posiada również jako jedyny w Polsce całoroczny mini park linowy pod dachem. W przypadku sprzyjającej pogody park również może zorganizować zabawę na świeżym powietrzu.

Obiekt posiada również dobrze wyposażoną kawiarnię gdzie można napić się dobrej kawy i herbaty A także zjeść pyszne ciastko lub deser. Można także poczytać kolorową prasę, po surfować w Internecie albo skorzystać z darmowego Wi-Fi.

Atrakcje dla dzieci Częstochowa

W Częstochowie znajduje się również wiele miejsc gdzie można wspólnie z dziećmi spędzić wolny czas. Do takich miejsc należą:

  • Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Gdzie w wydrążonych pod ziemią korytarzach odtworzono wygląd prawdziwej kopalni;
  • Planetarium w Częstochowie;
  • Muzeum Zapałek – można tu obejrzeć kolejne etapy procesu produkcyjnego i ogromne maszyny. Dzięki którym otrzymuje się malutkie zapałki, a także niezwykłą kolekcję rzeźb z zapałek;
  • Jasna Góra mamy tu to zwiedzenia skarbiec, zbrojownie, jasnogórskie wały, wspinaczka na wieżę. A także spacer po podjasnogórskich parkach;
  • Folwark Kamyk — jest to skansen z domkami tematycznymi propagujący polską tradycję wsi i jedzenia;
  • Makieta City — poznaj miniaturowy świat;
  • Warto również odwiedzić Fabryka Uśmiechu i Sala zabaw dla dzieci “mikiklub”.

Zabawa dla dzieci

Dużo zabawy dla dzieci zapewni również odwiedzenie lodowiska. Warto również pójść z dzieckiem na basen, jak i na plac zabaw. W takich miejsca dziecko będzie mogło się wyszaleć, jak i wyładować całą swoją energię. Po takich atrakcjach uśmiech na twarzy dziecka gwarantowany.

Artykuł został opracowany przy współpracy z myAttractions.pl.