Strona główna Częstochowa Lodowisko Częstochowa

Lodowisko Częstochowa

PODZIEL SIĘ
lodowisko Częstochowa

Lodowisko to specjalnie zorganizowane miejsce do uprawiania sportów łyżwiarskich. Lodowiska dzielą się na dwie podstawowe grupy: naturalne i sztuczne.

Lodowiska w Częstochowie

Obecnie w Częstochowie do najbardziej znanych należą 3 lodowiska opisane poniżej.

  • Lodowisko mosir Częstochowa

ul. Jana III Sobieskiego 5,

Tel: 34 360-60-65,

mail: lodowisko@mosir.pl

strona www: ww.mosir.pl

Czynne: poniedziałek-piątek 10:30 – 21:00

                         sobota-niedziela 10:00 – 19:30

To sztuczne lodowisko po generalnym remoncie zaprasza wszystkich miłośników jazdy na lodzie. Nowe szatnie, trybuna, elektroniczny system obsługi klienta. A także nowo otwarta szkółka łyżwiarska – to wszystko z pewnością poprawiło warunki funkcjonowania obiektu. Możliwość wypożyczenia łyżew i kasku.

  • Lodowisko MOSiR Częstochowa

Tadeusza Boya-Żeleńskiego 6/8,

34 360 60 65, 603 267 090

Sztuczne lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego i miejska ślizgawka w parku 3 Maja.

Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia i naostrzenia łyżew. Sztuczne lodowisko przy Boya-Żeleńskiego jest pierwszym otwartym lodowiskiem w Częstochowie. Godziny otwarcia codziennie od 10:00 – 20:00.

Bilety w dni powszednie: ulgowy – 5 zł, normalny – 7 zł.

Bilety w weekendy i święta: ulgowy – 7 zł, normalny – 10 zł.

Wypożyczenie łyżew: 5 zł.

  • Miejska ślizgawka w parku na 3 Maja

Po raz pierwszy w historii ślizgawka miejska w Częstochowie została zainstalowana na kortach tenisowych. W Parku na ulicy 3 Maja. Wcześniej ślizgawka była ustawiana m.in. na Starym Rynku, obok Galerii Jurajskiej i na Placu Biegańskiego.

To miejsce znakomicie nadaje się do jazdy na łyżwach. W tym miejscu powstała ślizgawka, która już ma zaplecze, z którego będzie można korzystać. W obiekcie są toalety, lokal gastronomiczny, są też ławeczki i właściwe oświetlenie. Ślizgawka ma działać co najmniej do końca lutego, od godz. 10.00 do 20.00. Wstęp będzie bezpłatny. Za wypożyczenie pary łyżew będzie trzeba zapłacić 5 zł za godzinę.

Zimowe atrakcje dla dzieci Częstochowa

W Częstochowie znajduje się wiele miejsc, które zaciekawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zimą, kiedy dzień jest krótszy również można znaleźć wiele zabaw, które urozmaicą czas dzieciakom. Podczas ferii zimowych lub w weekendy warto wyjść z dzieckiem to kina na bajkę. Miłośnicy zagadek logistycznych będą mogli również skorzystać z oferty przygotowanej przez „Dom tajemnic”. Czyli Escape the room polega ona na walce z czasem i ukrytymi zagadkami.

Zimą można również aktywnie spędzić dzień. Większość dorosłych z dziećmi wybiera się w tym czasie na basen. Lub na lodowisko, na kręgielnie lub po prostu na spacer.

Zimą również można zapisać dzieci na jakieś wycieczki podczas ferii. Gdzie można spędzić aktywnie dzień. Często podczas takich wycieczek organizowany jest kulig lub szusowanie na nartach.