Strona główna Turystyka Atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci

PODZIEL SIĘ
Atrakcje dla dzieci

Co prawda ani wiek, ani płeć nie grają tu większej roli. Każdy zwolennik dobrej zabawy znajdzie tu coś dla siebie. Nasza oferta jest szczególnie bogata w wyjątkowe atrakcje dla dzieci. Nie pozwól na to, aby dzieci spędziły kolejny weekend przed ekranem komputera czy tabletu. Zapewnij im trochę ruchu zabierając na opisane poniżej wycieczki.

Zoo dla dzieci

Niemal każdy z nas z pewnością ma wspomnienia związane z wizytami w zoo. Wizyta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym to często najlepsza atrakcja dla dzieci.

Wycieczka z dzieckiem do zoo to świetny pomysł na spędzenie wspólnego czasu. Dodatkowo jest to aktywnie spędzony czas na powietrzu. W zoo dzieci mogą zobaczyć zwierzęta, które są pod ochroną, jak mogą zobaczyć zwierzęta egzotyczne.

W niektórych zoo są zorganizowane specjalne zakątki dla dzieci. W których mogą dotknąć i nakarmić osiołki, kucyki, kozy, morskie świnki, króliki oraz kurki.

W zoo również możemy swoim pociechom pozwolić na zabawę na placu zabaw.

Rodzinne kino

Wspólne wyjścia rodziców z dziećmi do kina to jedna z popularniejszych form spędzania wolnego czasu. Dzieci uwielbiają wypady do kina.

Będąc pierwszy raz w kinie z dzieckiem warto iść na bajki krótkometrażowe. Takie aby sprawdzić, czy dziecko wysiedzi w jednym miejscu te 30 min. Warto również wybierać środkowe miejsca do siedzenia. Na seans kinowy można również kupić małą przekąskę dla dzieci w postaci popcornu.

Namiot dla dzieci

Jedną z ulubionych zabaw dzieci jest chowanie się. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju skrytki i kryjówki. Te pod kocem przerzuconym przez dwa krzesła albo pod stolikiem. A także pod namiotem. Namiot dla dzieci to świetny pomysł na zabawę i aranżację pokoju.

Namiot dla dzieci ma wiele zalet i sprzyja rozwojowej zabawie dziecka. W pierwszej kolejności pobudza jego wyobraźnię. Przebywanie w namiocie – samotnie lub z dziećmi – daje ogromne możliwości zabawy z podziałem na role. Taki namiot może być nie tylko indiańskim mieszkankiem, ale i wielkim zamkiem, kajutą statku. A także rakietą, domkiem na drzewie, karocą czy tratwą. U najmłodszych świetnie sprawdza się zabawa w „akuku”. Ukrywanie się i szukanie, która sprzyja nieustannym wybuchom śmiechu i wielkiej radości.

Dodatkowo zabawa w namiocie przychodzi łatwiej niż salonie czy pokoju pełnym zabawek. Namiot izoluje od licznych bodźców zewnętrznych. A również odgradza od rozpraszających głosów, dźwięków, kształtów, masy kolorów i przedmiotów. Pomaga skupić się wyłącznie na przedmiocie zabawy i jej towarzyszach. Obniża również ryzyko odwrócenia uwagi i utraty zainteresowania. Ta zaleta namiotu przekłada się również na korzyści dla rodziców. Zabawa na ograniczonej przestrzeni jest łatwiejsza do doglądania. Wymusza u dziecka ograniczenie ruchliwości.