Strona główna Turystyka Mielno

Mielno

PODZIEL SIĘ
Mielno atrakcje

Miasto nad polski morzem

Mielno to duża wieś  usytuowana w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, która stanowi jednocześnie siedzibę gminy o tej samej nazwie. Znajduje się tuż nad Morzem Bałtyckim oraz jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim. Jest to miejsce typowo turystyczne, gdzie znajdziemy m.in. piaszczyste plaże oraz wiele atrakcji dla całych rodzin.

Mielno atrakcje


W Mielnie nie znajdziemy wielu zabytków, nie brakuje tu za to rozrywek rekreacyjnych. Głównym miejscem spotkań i spacerów jest tzw. Promenada Przyjaźni, która oddziela plażę od centrum miasta. Wieczorami odbywają się tu niezwykle popularne dyskoteki, organizowane pod gołym niebem. Romantyczna atmosfera będzie więc gwarantowana! Miłośnicy historii również odnajdą w Mielnie coś dla siebie, gdyż zwiedzić możemy tu poniemieckie bunkry. Wstęp jest darmowy, a do zwiedzenia możemy wynająć przewodnika. W Mielnie zobaczymy także mnóstwo pomników, w tym m.in. pomnik morsa lub pomnik jelenia. Niedaleko centrum mieści się ciekawy park linowy- popołudnie można zatem spędzić w sposób aktywny. Miłośnicy kąpieli wodnych powinni wybrać się do parku wodnego w Łazach, to zaledwie 11 kilometrów drogi. Kąpielisko nie jest zabudowane, dlatego można z niego korzystać jedynie w czasie ładnej pogody.

Noclegi Mielno

W Mielnie przeważają zdecydowanie domki do wynajęcia oraz hotele 3-gwiazdkowe. Za jeden nocleg zapłacimy więc mniej więcej 240 złotych. Wynajem domków powinien być jednak znacznie tańszy.