Strona główna Turystyka Zambrów noclegi

Zambrów noclegi

PODZIEL SIĘ
Zambrów

Zambrów jest miastem położonym w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim tuż nad rzeką Jabłonka, chociaż usytuowany jest na historycznym Mazowszu. Obecnie jego położenie określa się jako pomiędzy na trasie między Warszawą, a Białymstokiem. Mieszku tu nieco ponad 22 tys. osób. W mieście znajduje się rezerwat przyrody o nazwie Grabówka. Jak wyglądają możliwości noclegowe Zambrowa? Wydawać by się mogło, że ze względu na rozmiar miasto nie będą zbyt imponujące, czy rzeczywiście tak jest?

Rodzaje noclegów

Zgodnie z podejrzeniami Zambrów nie dysponuje dużą liczbą miejsc noclegowych. To miasto nie jest określane jako miejsce turystycznie, dlatego nie ma potrzeby budowania nowych hoteli czy pensjonatów. Nie znajdziemy tu bowiem wielu atrakcji poza wspomnianym rezerwatem przyrody. Całe Podlasia słynie zresztą z niesamowitych warunków przyrodniczych.

W Zambrowie znajdują się cztery miejsca noclegowe, w tym jeden hostel, dwa pensjonaty oraz jeden ośrodek agroturystyczny. Wybór nie jest zatem zbyt duży, wydaje się jednak być wystarczająco dla turystów, każdy może zdecydować jaki standard preferuje. Co ciekawe, w Zambrowie nie ma żadnego hotelu, wydaje się zatem że to miasto nie jest zbyt luksusowe. Jest to raczej miejsce dla osób, które poszukują wyciszenia spokoju i obcowania z naturą, a nie dodatkowych rozrywek w postaci spa i wydaje się to całkowicie zrozumiałe. Niemniej, sam wygląd ośrodków noclegowych jest bardzo zachęcający. Wnętrza są zadbane i przestronne, miejsc także nie powinno zabraknąć, nawet jeżeli wybieramy się tutaj dużą grupą.

Ceny noclegów w Zambrowie

Ceny noclegów w tym mieście reprezentują się bardzo przyzwoicie i są niemal na tym samym poziomie. Praktycznie nie odczujemy żadnej różnicy pomiędzy noclegiem w hostelu, a pensjonacie. W obu przypadkach jest ona zbliżona do kwoty 110 złotych, co wydaje się nie być wygórowanym kosztem za tego rodzaju standard. Najtańsze możliwości noclegowe oferuje nam zajazd agroturystyczny w Dolinie Narwi, który znajduje się nieopodal Zambrowa, a dokładnie mówiąc niecałe 19 kilometrów od miasta. Tutaj do dyspozycji mamy także dodatkowe rozrywki, nie musimy więc ograniczać się do szukania pokoju w centrum miasta. Cena za jedną osobę wynosi od 55 złotych w górę. W przeliczeniu na jeden pokój dwuosobowy będzie to zatem 110 złotych. Cena jest więc dość atrakcyjna. Warto wiedzieć, że ośrodki noclegowe w Zambrowie znajdują się w bliskim pobliżu komunikacji miejskiej oraz dworca kolejowego.

Co oferują noclegi w Zambrowie?

Pozostało nam już tylko dowiedzieć się co do zaoferowania mają przyjezdnym noclegi w Zambrowie. Czy jest to jedynie wygodne łóżko czy możemy liczyć na jakieś dodatkowe udogodnienia? Jak już powiedziano, na próżno szukać tu luksusów, o czym świadczy już brak hoteli. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy noclegu w dobrych warunkach. Do dyspozycji mamy przede wszystkim pensjonaty, które przeważnie wyróżnia świetna kuchnia. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Śniadanie jest wliczone w cenę noclegu, chociaż nie w każdym przypadku, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas rezerwacji. Za to wszędzie otrzymamy bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu, udostępniony zostanie nam ponadto darmowy parking. Hostel w Zambrowie zapewnia ponadto transfer z lotniska. Poza tym noclegi w Zambrowie nie wyróżniają się niczym szczególnym. Wystarczy jednak zatrzymać się nieco dalej w agroturystyce aby móc skorzystać z ciekawych atrakcji. Obiekt Agroturystyka położony w Dolinie Narwi we wsi Łomża Stara-Zosin oferuje nam m.in. szkołę narciarską, to także tutaj znajduje się punkt sprzedaży karnetów narciarskich, a nieopodal również stadnina. Na terenie obiektu możemy skorzystać też z grilla i specjalnej wiaty do wspólnego biesiadowania. W ten sposób poczujemy klimat wsi i natury.

Podsumowanie

Zambrów to małe miasto, które nie ma zbyt wiele do zaoferowania turystom pod względem dodatkowych wygód. Przyjeżdżają tu przede wszystkim osoby, które szukają wyciszenia i spokoju, z dala od wielkich miast. Możemy przechadzać się tutaj, podziwiać naturę, odwiedzić rezerwat przyrody. Niestety możliwości noclegowe są raczej skromne. W całym mieście znajdziemy zaledwie dwa pensjonaty i jeden hostel o bardzo zbliżonym standardzie. Kwestia cenowa również prezentuje się niemal identycznie i nie przekracza kwoty 135 złotych za nocleg dla jednej osoby. Wydaje się zatem adekwatna do miejsca. Znacznie niższe ceny odnajdziemy w małej wsi, położonej obok Łomży, która znajduje się w odległości 19 kilometrów od Zambrowa. Zajazd Agroturystyczny kusi nie tylko niską ceną, ale również dodatkowymi rozrywkami, a także bliskością szkółki narciarskiej. To wszystkie możliwości noclegowe Zambrowa i okolic, czyli łącznie 5 ośrodków. Liczba ta jest bardzo mała, jednak na potrzeby takiego miasta wydaje się być wystarczająca. Noclegi w Zambrowie są bardzo dobrze oceniane na różnego rodzaju portalach internetowych z systemem rezerwacji, dlatego okazują się być godne polecenia dla przyjezdnych.