Strona główna Gdańsk Lotnisko Gdańsk

Lotnisko Gdańsk

PODZIEL SIĘ
Lotnisko Gdańsk im Lecha Wałęsy

Port Lotniczy im Lecha Wałęsy to międzynarodowy port lotniczy położony w gdańskiej dzielnicy Matarnia. Lotnisko pierwotnie nosiło nazwę Gdańsk Rębiechowo a od 2004 zmieniło nazwę na Solidarność, Lecha Wałęsy. Lotnisko również położone jest 10 km od centrum Gdańska i Sopotu oraz 23 km od centrum Gdyni. Do portu można się szybko dostać, ponieważ port położony jest również w pobliżu trójmiejskiej obwodnicy.

Lotnisko w Gdańsku jest jednym z trzech najważniejszych obok Warszawy i Krakowa lotnisk międzynarodowych w Polsce. W tym miejscu pasażerowie mają duży wybór połączeń krajowych i międzynarodowych. Gdańskie lotnisko jest również zapasowym portem lotniczym dla stołecznego lotniska Chopina w Warszawie.

W nowoczesnych czterokondygnacyjnym budynku do dyspozycji pasażerów jest jeden terminal pasażerski. W budynku znajdują się 3 kondygnacje nadziemne i jedna podziemna. W nowoczesnym terminalu pasażerskim Portu Lotniczego Gdańsk znajduje się duża gama usług oraz punktów handlowych. W tym obiekcie znajduje się również szereg barów i kawiarni, w których można posilić się przez lotem. Gastronomia na lotnisku proponuje duży wybór smacznych i szybkich dań, kanapek i przekąsek idealnych przed podróżą.

 Parking lotnisko Gdańsk

Parking przy lotnisku został przygotowanych dla długich i krótkich postojów. Lotnisko w Gdańsku aktualnie dysponuje 5 parkingami. Dwa z nich to parkingi krótkoterminowe zaś ostatnie 3 to parkingi długoterminowe. Za dobę postoju auta na parkingu długoterminowym kierowca zapłaci od 20, natomiast koszt tygodniowego parkowania wynosi 79 zł. Ten długoterminowy parking obowiązuje tylko wtedy, jeśli chcemy zostawić auto od 2 do 7 dni. Jeśli chcemy auto zostawić na dłużej niż 4 dni warto zastanowić nad najtańszym parkingiem, które oferuje nam lotnisko. Jest to całkiem niedawno wybudowany parking P6, który jest przeznaczony dla pasażerów zainteresowanych długoterminowym wynajmem miejsca parkingowego. Podróżujący mogą skorzystać na parkingu P6 także z licznych udogodnień m.in. wózków bagażowych i automatycznych kas biletowych. Zamontowana rampa zjazdowa umożliwia pasażerom niepełnosprawnym komfortowe korzystanie z nowego parkingu.

Miejsce na parkingu długoterminowym można zarezerwować online za pośrednictwem strony Portu Lotniczego Gdańsk oraz na miejscu. Za parking możemy zapłacić gotówką, kartą płatniczą oraz kredytową. Parkingi na lotnisku są czynne 24h.

Warto również skorzystać z parkingów, które oferują nam firmy znajdujące się blisko lotniska. Znajdujące się blisko parkingi są czynne 24h/dobę 7 dni w tygodniu i w święta. A przy dłuższych postojach przewidziane są rabaty.

Lotnisko Gdańsk — Przyloty i odloty

Port Lotniczy w Gdańsku obecnie obsługuje ponad 55 kierunków krajowych i międzynarodowych. Obiekt ten obsługuje tanie linie lotnicze oraz regularne linie lotnicze. Należą do nich między innymi: Austrian, Air Kanada, Wizzair, Ryanair, LOT, Finnair, SAS, Lufthansa, Norwegian, SunAir, Swiss, Sky Airlines. Na lotnisku również można zobaczyć samoloty Air Berlin, KLM, Sprint Air oraz Ukraine International Airlines.

Najpopularniejsze loty z portu lotniczego są do Londynu, Warszawy, Oslo, Sztokholmu, Monachium. Norwegii, Danii, Belgii, Holandii, Włoch, Finlandii oraz do Francji.

Na lotnisku w Gdańsku znajduje się również mapa odlotów i przylotów. Na tej interaktywnej tablicy można śledzić na żywo status połączeń lotniczych wychodzących z Gdańska. Najważniejsze informacje o odlotach prezentowane są na bieżąco i aktualizowane całą dobę.