Strona główna Turystyka Szczyrk atrakcje

Szczyrk atrakcje

PODZIEL SIĘ
Szczyrk atrakcje

Planujesz urlop? Wybierz się do Szczyrku!

Szczyrk to niewielka miejscowość o wysokich walorach estetycznych, która położona jest w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim. To idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych, jak również turystyki górskiej. Chętnie przyjeżdżają tu miłośnicy pieszych wędrówek oraz trekkingu. Co ich skłania do tej decyzji? Szczyrk jest bowiem popularnym ośrodkiem narciarstwa w Polsce. Mieści się tutaj wiele ośrodków narciarskich, nie zabraknie także interesujących szlaków górskich. To wręcz idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Sezon trwa tu przez cały rok, dlatego do Szczyrku możemy wybrać się również wiosną. Majówka będzie więc doskonałą okazją.

Atrakcje w Szczyrku


Mimo, że Szczyrk nie jest dużą miejscowością to nie sposób jest się tutaj nudzić, a to wszystko za sprawą licznych atrakcji oraz rozrywek, które mamy do dyspozycji. Większość z nich opierać będzie się na turystyce górskiej. Sprawdźmy zatem co ma nam do zaoferowania ta miejscowość.

  • Ścieżka nad Żylicą – to jeden z symbolów Szczyrków, ta ścieżka pełni funkcję deptaka, który wyróżnia nieco modernistyczny styl. W jego centrum znajduje się plac z dużą, zdobioną fontanną. To główne miejsce rekreacyjne w mieście.
  • Sanktuarium św. Jakuba Apostoła – jest to najstarszy, a także najcenniejszy zabytek w całym mieście, który znajduje się na wzgórzu wśród drzew. Świątynia została wybudowana z drewna w 1800 roku i leży na Szlaku Architektury Drewnianej.
  • Gospoda Polska – to ulubione miejsce większości turystów. Możemy poczuć tu niepowtarzalny, górski klimat, a to wszystko dzięki oryginalnemu wystrojowi oraz muzyce. Spróbujemy tu również pysznego jedzenia i regionalnych przysmaków. Knajpa znajduje się przy głównej drodze więc możemy do niej wstąpić podczas spaceru.
  • Crossowy tor rowerowy – coś dla fanów kolarstwa i gór, to ogólnie dostępna, malownicza trasa, której długość wynosi 1,85 km. Zimą przeznaczona jest do narciarstwa biegowego.
  • Schronisko turystyczne – tego rodzaju obiektów jest całkiem sporo w całym Szczyrku. Możemy w nich odpocząć i zjeść smaczny posiłek. Należy do nich chociażby Chata Wuja Toma oraz Schronisko Klimczok.

Ceny w Szczyrku


Koszt pobytu w Szczyrku nie jest bardzo wysoki więc możemy tu przyjechać z całą rodziną. Największe wydatki pochłaniają zazwyczaj miejsca noclegowe. Jak będzie w tym przypadku? Wszystko zależy od naszego budżetu. W Szczyrku znajdują się wysokiej klasy hotele lecz nocleg w nich kosztuje przynajmniej 400 zł za dobę od dwóch osób. Spokojnie, nie musimy nastawiać się na takie wydatki. W pensjonacie bez problemu znajdziemy pokój w cenie 80 złotych za dobę. Karnety narciarskie także nie są przesadnie drogie- dorośli za 8 godzin na stoku zapłacą 80 złotych. Wspomniana Gospoda Polska zaprasza turystów na Festiwal Golonki, gdzie w cenie 50 złotych zjemy obfity posiłek.

Dojazd do Szczyrku

Jak najlepiej dojechać do Szczyrku? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie podróż własnym autem, chociaż skorzystać możemy również z pociągu. Do majówki pozostało jeszcze trochę czasu co nie oznacza, że należy zbyt długo zwlekać z rezerwacją miejsc w pensjonacie bądź hotelu.