Strona główna Wrocław OIRP Wrocław

OIRP Wrocław

PODZIEL SIĘ
Okręgowa Izba Radców Prawnych Wrocław

OIRP to solidna organizacja dla radców prawnych aktywnych we Wrocławiu oraz w okolicach stolicy Dolnego Śląska. Działa dobrze, zrzesza radców prawnych. Jest to dla nich bardzo ważny organ, do którego często się odwołują. OIRP mieści się we Wrocławiu przy ulicy Włodkowica 8. To miejsce, do którego udają się wszyscy radcy. Spotykają się tam, rozmawiają, kształcą, składają wnioski o legitymacje partyjne i dbają o solidność zawodową. Gdy nie są etyczni to sąd koleżeński zajmie się ich sprawą.

Okręgowa Izba Radców Prawnych Wrocław

Składa się z dziekana, wicedziekanów, sekretarza i skarbników. Są też członkowie takiej izby. Muszą to być radcy prawni z uprawnieniami oraz kwalifikacjami. Jest też komisja rewizyjna oraz Okręgowy Sąd Dyscyplinarny. Jest to zatem gremium o bardzo konkretnej strukturze, jak na organizację zrzeszającą prawników przystało. Działa także rzecznik dyscyplinarny OIRP. Są także komisje stałe oraz delegaci na zjazd członków OIRP.

Czym jest OIRP?

OIRP to organizacja branżowa, zrzeszająca radców prawnych, którzy chętnie do niej należą. Przynależność do niej oznacza obowiązek płacenia składek. Wówczas można liczyć na pomoc tej organizacji w różnych sprawach. OIRP to ważne stowarzyszenie, do którego muszą należeć radcy prawni. OIRP wspomaga swoich członków, organizuje dla nich spotkania, szkolenia krajowe oraz zagraniczne, wydaje im legitymacje poświadczające przynależność do OIRP. Szkolenia stacjonarne, wyjazdowe, regionalne oraz krajowe są zawsze organizowane, dzięki nim radcy mogą podnosić kwalifikacje. Legal English w praktyce to jeden z kursów dla radców – pogłębianie znajomości języka branżowego jest jak najbardziej wskazane. OIRP to samorząd radców prawnych, aktywny i dobrze działający. Wiele osób jest zachwyconych mogąc z niego korzystać. Radcy wykonują zawód zaufania społecznego i muszą przestrzegać wszelkich zasad, które są dla nich ważne. Radcy oraz aplikanci radcowscy muszą przestrzegać przepisów Kodeksu Etycznego. Radcy muszą działać niezależnie, zgodnie z literą prawa, sumiennie oraz uczciwie. Kodeks Etyczny doskonale reguluje ich prawa oraz obowiązki. Każdy radca prawny musi być lojalny w stosunku do klientów i działać tak, aby zawsze reprezentować ich interesy. Kodeks Etyki to dokument obowiązkowy i nieodzowny. Wysoka jakość zapisów tego dokumentu jest konieczna. Radca musi dbać o godność zawodu oraz zachowywać się dobrze w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Jak działa OIRP?

Działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 lub od 9.00 do 17.00. Można wówczas odwiedzić izbę, porozmawiać z kolegami, poradzić się, rozwiązać zawiłości prawne. We wtorki odbywa się dyżur radcy OIRP. Izba zrzesza miasta i powiaty, które są ulokowane najbliżej Wrocławia. Dzięki temu reprezentacja jest skupiona na aglomeracji wrocławskiej. W wolnym czasie radcy korzystają z dziewięciu sekcji sportowej, uprawiając sport i relaksując się po ciężkiej pracy. OIRP to ważna organizacja, która jednoczy radców i jest dla nich też forum dyskusji oraz wymiany poglądów.