Strona główna Wrocław Teatr Lalek Wrocław

Teatr Lalek Wrocław

PODZIEL SIĘ
Teatr Lalek Wrocław

Teatr Lalek Wrocław to miejsce magiczne. Dzieciaki tutaj poznają teatr i cieszą się lalkami. Teatr Lalek to miejsce ulokowane blisko centrum miasta, przyjemne i miłe. Od 2012 roku kierują nim Jakub Jasiński oraz Janusz Krofta, czyli Polak i Czech. To daje niezwykłe połączenie talentów oraz wizji funkcjonowania tego teatru. Misje artystyczna, społeczna oraz edukacyjna są realizowane w tym teatrze, są one idealne. Teatr ma także ofertę dla dzieci z wadami wzroku i słuchu. Oznacza to, że jest to miejsce dla każdego. Niektóre spektakle są dla dorosłych, jednak większość widowisk adresowana jest do maluchów. W 2016 roku teatr obchodził 70 lat działania. Wiele osób jest otwartych na działania teatralne, chętnie poznaje ten teatr oraz podziwia jego możliwości. W teatrze realizowane są także warsztaty teatralne, które są odpowiednie dla każdego dzieciaka, twórczego i zainteresowanego spektaklem. Można podczas nich zdobyć wiedzę, bawić się i zetknąć się z prawdziwymi aktorami. To wyjątkowa okazja i wielkie święto dla małych dzieci. Rodzice powinni przynajmniej raz na miesiąc przyprowadzić malucha do teatru i pozwolić mu tam się doskonale bawić, uczyć i angażować się w spektakle. 

Repertuar Teatru Lalek

Obecnie w repertuarze Teatru Lalek prezentowane są inspirujące widowiska o tytułach Dżungla, Calineczka, Motyl. Przy każdym widnieje cyfra – to wiek, dla którego dany spektakl jest odpowiedni. Na przykład widowisko Afrykańska przygoda jest odpowiednie dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat życia. Dzieci do teatru przychodzą z rodzicami. Czerwony Kapturek, Kichawka i Gburek to bardziej współczesna wersja bajki znanej od stuleci. Dzieciaki świetnie się podczas niej bawią. Japety to lalkowa improwizacja adresowana do dorosłego widza, który ukończył 16 rok życia. Dzieciaki na ten spektakl wstępu nie mają. Japety to teatr bez scenariusza, tworzony na bieżąco. Warto angażować się w taki spektakl. Na pewno spodoba się każdemu. W spektaklach często używane są światła stroboskopowe. Co miesiąc wprowadzana jest jakaś nowość, która daje radość dzieciakom. I o to chodzi – sztuka pokazywana przez pryzmat zabawy to dobry początek kontaktów młodego człowieka z kulturą.

Jak wygląda przedstawienie?

Przedstawienia są różne – nieraz aktorzy grają na scenie, nieraz są ukryci, a na scenie widoczne są wyłącznie lalki. Nieraz wychodzą do dzieci lub zapraszają dzieci na scenę i pozwalają im bawić. Jest to doskonała oferta, ponieważ maluchy chętnie angażują się w zabawę i mają poczucie bycia aktorem – chociaż przez krótką chwilę, ale jednak. Na pewno warto oglądać spektakle, które są interaktywne, są one lepiej pamiętane przez dzieci, są przez nie lubiane i długo pamiętane. Niektóre spektakle są grane przez ludzi, inne wyłącznie przez lalki animowane przez aktorów. Większość jednak to spektakle lalkarskie, ponieważ taka jest misja teatru lalek. I takich widowisk dzieciaki oczekują. Aktorzy animują lalki, mówią w ich imieniu i są zainteresowani tym, aby młody widz czerpał jak największą radość ze spektaklu Teatr Lalek.