Strona główna Regionalne Feniks Wrocław

Feniks Wrocław

PODZIEL SIĘ
Feniks Wrocław

Feniks Wrocław — To dom handlowy we Wrocławiu z ogromna tradycja.

Feniks to jeden z najstarszych domów handlowych we Wrocławiu. Budynek, w którym mieści się „Feniks”, będący jednym z piękniejszych przykładów secesyjnej architektury. Zlokalizowany jest w samym sercu miasta, na wrocławskim Rynku. Całkiem niedawno wielu przejezdnych, jak i wrocławianom słowo,,Feniks” kojarzy się ze Spółdzielczym Domem Handlowym. Ten dom handlowy znajduję się w centrum miasta. Feniks to nie tylko duży dom towarowym, ale i również nazwisko właściciela tego domu. Czyli Powszechnej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM „Feniks”.

Historia Wrocławskiego Feniksa

Charakterystycznym budynkiem na wrocławskim Rynku jest Dom Towarowy Feniks. Mimo stuletniej historii wciąż zachwyca swoją architekturą. Otwarty w 1904 roku Dom Towarowy przez Braci Barasch od samego początku pełnił funkcję handlową. Jego powierzchnia wynosiła aż 8000 m2. Budynek zachwycał wyjątkową fasadą, pięknym wystrojem wnętrz. Oraz zastosowaniem najnowocześniejszych technologii np.: centralne ogrzewanie parowe, wentylacje, oświetlenie elektryczne oraz luksusowe windy. Autorem projektu budowli jest architekt Georg Schneider.

Przez kilka lat był największym i najbardziej ekskluzywnym domem handlowym we Wrocławiu. To w nim mieszkańcy Wrocławia zaopatrywali się w najrozmaitsze rzeczy i artykuły luksusowe.

Wystrój od środka urządzono luksusowo. Nie zabrakło w nim brązu, marmuru, szlachetnego drewna i luster. Przy wschodnim wejściu urządzono elegancki ogród zimowy. Kolejne piętra budowli zajmowały stoiska z artykułami męskimi, kobiecymi i dziecięcymi. Na przed ostatnim piętrze mieściła się sala wypoczynkowa oraz kawiarnia. Imponującym elementem domu Braci Barasch był ogromny szklany globus podtrzymywany przez cztery sfinksy. Został zniszczony przez uderzenie pioruna.

Do 1929 roku gmach należący do Braci Barasch był najnowocześniejszym domem towarowym we Wrocławiu. W latach 30 budynek został przebudowany, zlikwidowano wewnętrzny dziedziniec, secesyjne zdobienia, kawiarnie i ogród zimowy. Ten budynek przetrwał wojnę i w 1946 został przekazany Powszechnej Spółdzielni Spożywców. W latach 1961-1965 dom handlowy poddano gruntownej modernizacji. Nadano mu nazwę Feniks, którą nosi do dziś.

Feniks Wrocław godziny otwarcia

 • Supermarket – parter:      
  • poniedziałek-środa 6:30 – 21:00
  • czwartek-sobota 6:30 – 24:00
  • niedziela 10:00 – 18:00
 • Drogeria Jasmin – parter: 
  • poniedziałek- piątek 8:00 – 20:00
  • sobota 9:00 – 20:00
 • Salon Prasowy – parter:   
  • poniedziałek-sobota 6:30 – 21:00
  • niedziela 10:00 – 18:00
 • Stoiska przemysłowe – piętra:
  • poniedziałek-piątek 9:00 – 20:00
  •  sobota 9:00 – 18:00

Feniks Dom Handlowy

Obecnie w domu handlowym Feniks na 6 kondygnacjach znajdują się stoiska handlowe i usługowe. Wchodząc do tego budynku możemy zobaczyć wiele stoisk. Na parterze mamy dostępny: Supermarket Supersam, Bar Feniks i Salonik prasowy- tutaj mamy szeroki wybór gazet, wyrobów tytoniowych oraz upominki. Znajdziemy tu również Drogerie Jasmin jak i sklep z telefonami komórkowymi oraz gabinet wróżki Beaty Jeske – wejście od ul. Szewskiej.

Wjeżdżając lub wchodząc na pierwsze piętro mamy do wyboru takie sklepy jak:

Sklep,,Świat dziecka” gdzie asortyment jest przeróżny. Od zabawek aż po odzież dla dziecka.

Sklep „Twoje biuro” – tu znajdziemy artykuły papiernicze, kserograf, oraz książki, biżuterie, upominki oraz kosmetyki.

Na drugim piętrze również znajdziemy drogerie z kosmetykami, jak i chemią gospodarczą. Tutaj również duży wybór sklepów:

Sklep Twój Dom – znajdziemy tam stoiska ze sprzętem AGD, telefony komórkowe i stacjonarne. Artykuły remontowe, art. elektryczne, akcesoria do kuchni i łazienki. Jak i do salonu, sypialni i ogrodu.

Na trzecim piętrze mamy stoiska z odzieżą:

„Moda i styl”: odzież damska, męska, obuwie damskie i męskie, bielizna damska i męska, odzież młodzieżowa. Garnitury Pawis, usługi krawieckie.

Czwarte piętro należy do usług:

Usługi: ślusarskie, zegarmistrzowskie, krawieckie, kserograficzne, wydruki komputerowe, wyrób pieczątek, kafejka internetowa, pasmanteria, studio fotograficzne;

„Hobby”: stoisko muzyczne, kolekcjonerstwo, gry RPG i figurowe.

Znajdziemy tu również obuwie, galanteria skórzana;

Na piątym piętrze znajdziemy sklepy dla młodzieży:

„Dla młodych”: odzież sportowa, obuwie sportowe, obuwie Dr Martens, sprzęt do sztuk walk wschodnich. Stoisko muzyczne, stoisko z odżywkami i suplementami diety, odzież militarna;

.