Strona główna Opole Schronisko Opole

Schronisko Opole

PODZIEL SIĘ
Schronisko Opole

Zawsze są zwierzęta kochane i wyrzucane, dzieje się tak na całym świecie. W schronisku są pozostawione zwierzęta często stare i chore. To jest ich ostatni dom, w którym mogą dożyć końca swoich dni, bez stresu, w cieple i z dobrym jedzeniem. Schronisko w Opolu to miejsce ważne, bez niego nie byłoby miejsca dla porzuconych psów oraz kotów, nie miałyby zapewnionej żadnej opieki. Takie miejsca są w całej Polsce i są one jak najbardziej potrzebne, nieodzowne nawet. Czasami zwierzęta mają szczęście i znajdują nowy dom. Nie jest jednak tak zawsze.

Schronisko dla zwierząt w Opolu

Do schroniska warto się wybrać. W Opolu jest jedno miejsce, do którego bezdomne zwierzęta trafiają. To właśnie schronisko w Opolu. Takie miejsce jest cenne dla każdego i niejedna osoba może znaleźć w nim przyjaciela na całe życie. Często się mówi, że najlepsze są właśnie zwierzęta ze schroniska. W końcu można wziąć psa niekoniecznie rasowego, ale takiego, który będzie naszym prawdziwym przyjacielem. 

Zwierzęta do adopcji Opole

Adoptować można psy i koty, młode i stare, małe, średnie lub duże. Zwierzaków czekających na nowego pana czy nową panią jest sporo, a ich los jest smutny – trafiają do schroniska, ponieważ znudziły się komuś, zestarzały lub ich pan czy pani zmarli, są smutne, zagubione, nieraz chore. Schronisko jednak sprawdza w jakie ręce trafiają zwierzęta, ponieważ nie wszyscy ludzie są odpowiedzialni i nie każdemu warto przekazać zwierzaka. 

Kto może adoptować zwierzę? Osoba pełnoletnia, trzeźwa, z dokumentem tożsamości. Trzeba przyjść z obrożą, smyczą lub klatką transportową dla psa czy też kota. Należy od razu podpisać umowę adopcyjną i wnieść opłatę według cennika przygotowanego przez schronisko. Adopcja nie jest droga – adoptowanie szczeniaka kosztuje 10 złotych, psa rasowego małego 30 zł, a psa rasowego dużego 50 złotych. Za adopcję psa nierasowego małego płaci się 10 złotych, a za psa nierasowego dużego płaci się 30 złotych. Za zwierzę szczepione płaci się dodatkowo 30 złotych. Koszty są małe, a pomaga się biednemu zwierzęciu, które znów ma szansę na nowy dom. 

Jak można pomóc schronisku?

Sposobów pomocy jest kilka – praca na rzecz schroniska, wspomaganie finansowe lub darowizny rzeczowe. Schronisku można pomóc płacąc datki na jego funkcjonowanie, przynosząc karmę dla psów oraz kotów, koce i inne rzeczy dla zwierzaków – na przykład zabawki dla szczeniaków. Jeśli ktoś nie ma pieniędzy to może popracować na rzecz schroniska jako wolontariusz, czyli nieodpłatnie, będzie sprzątał boksy zwierzaków i podawał im jedzenie, wyszczotkuje zwierzaki, czasami pomoże je kąpać. Wolontariuszami często są uczniowie lub seniorzy, którzy w jakiś sposób zamierzają wesprzeć to schronisko i starają się zadbać o zwierzaki. Poświęcają własny czas i robią to z pełnym przekonaniem. Schronisko finansowo wspierają często firmy, które chcą w ten sposób zadbać o zwierzęta oraz wykreować własny pozytywny wizerunek. Darowizny rzeczowe są także chętnie przyjmowane, można podarować karmę, koce, piasek dla kotów, kuwety i wiele innych rzeczy.