Strona główna Turystyka Karpacz – atrakcje na weekend

Karpacz – atrakcje na weekend

PODZIEL SIĘ
Weekend w Karpaczu

Karpacz to niewielkie 5-tysieczne miasto położone w województwie dolnośląskim, przy Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Jego rozmiar nie przeszkadza jednak turystom poszukującym górskiego klimatu i szaleństwa na stoku. Każdego roku do tego miasta w Karkonoszach przyjeżdża ponad 150 tysięcy turystów i wszystko wskazuje na to, że liczba ta będzie się zwiększać. Nie brakuje tu bowiem ciekawych miejsc oraz atrakcji dla całej rodziny. Wypad do Karpacza może być świetnym pomysłem na majówkę. Jeśli nie masz jeszcze planów to może warto rozważyć właśnie taką możliwość. Sprawdź co Cię tutaj czeka.

Atrakcje w Karpaczu

Sezon turystyczny w tym mieście zaczyna się zimą, to właśnie wtedy stoki przykrywa śnieg, który umożliwia uprawianie sportów zimowych. Do wyboru mamy trasy o różnym stopniu trudności więc doskonale odnajdą się tu zarówno początkujący, jak również doświadczeni narciarze. Po wysiłku możemy wybrać się na spacer i przy okazji wstąpić do kilku ciekawych miejsc.

  • Kościołek Wand – został zbudowany jeszcze na przełomie XII i XIII wieku, a co ciekawe pochodzi z południowej Norwegii, z miejscowości o nazwie Vang. To właśnie ta budowla przyciąga tu większość turystów z kraju i Europy. Na jej terenie możemy m.in. kupić pamiątki, zrobić zdjęcia z Duchem Gór, a nawet wziąć udział w mszy świętej.
  • Interaktywna Wystawa Klocków Lego – to pierwsza tego rodzaju wystawa modeli oraz budowli LEGO w naszym kraju. Taka atrakcja bez wątpienia spodoba się najmłodszym, jak i starszym fanom klocków. Znajdziemy ją przy ulicy Konstytucji 3 Maja 24. Wystawa zajmuje aż 170 metrów kw., a całą konstrukcję ozdabia gra świateł oraz muzyka. Czego możemy się spodziewać? W tym miejscu zobaczymy m.in. Gwiezdne Wrota, wyspę piratów, a nawet 300 litrowe akwarium.
  • Śnieżka – to najwyższy szczyt Karkonoszy, którego wysokość sięga 1602 metrów n.p.m. To głównie z uwagi na Śnieżkę, przyjeżdża tu tak wiele fanów sportów zimowych.
  • Bajkowa Chata – pragniesz wstąpić z świat baśni i legend? W Karpaczu masz taką możliwość dzięki Bajkowej Chatce. Spotkasz w niej niemal wszystkich bohaterów bajek, a nawet Świętego Mikołaja i jego pomocników.
  • Liczne rezerwaty przyrody: w Karkonoszach powołano pierwsze rezerwaty przyrody: Kocioł Małego Stawu, Czarny Kocioł, Śnieżne Kotły, po ich połączeniu utworzono Karkonoski Park Narodowy, którego powierzchnia zajmuje aż 5580 hektarów.

Koszty pobytu w Karpaczu


Ceny w Karpaczu wydają się być atrakcyjne dla turystów. Z uwagi na rozmiar miejscowości, koszty są o wiele niższe aniżeli w Zakopanem. Godzinna lekcja dla jednej osoby w szkółce narciarskiej kosztuje ok. 80 złotych, za 5-dniowy kurs zapłacimy za to do 500 złotych. Jak wygląda kwestia noclegów? Jednodniowy pobyt w pensjonacie to ok. 160-170 złotych za dwie osoby. Nocleg w hotelu będzie nieco droższy, jego koszt wynosi od 240 złotych w górę. W Karpaczu nie zabraknie również różnego rodzaju knajpek i restauracji. W tym przypadku także nie powinniśmy mieć problemów z cenami. Za dwudaniowy obiad zapłacimy mniej więcej 30-45 złotych.

Majówka jest świetnym pretekstem do spędzenia czasu w Karpaczu, szczególnie że wiosną będzie tu o wiele mniej turystów.