Jaki robot planetarny wybrać?
Obecnie ze względu na szeroki asortyment sprzętów kuchennych, takich jak blender , maszynka do mielenia mięsa, piekarnik, trudnym wyborem jest wybór odpowiedniego robota planetarnego, za którym przede wszystkim przemawia łatwość przyrządzania rozmaitych posiłków.
Budowa robota planetarnego
W większości modeli robotów misa jest wykonana ze stali nierdzewnej, a jej pojemność oscyluje w granicach od 4,5do 6,7 litra. Zaawansowane roboty planetarne posiadają misy z uchwytami, dzięki czemu łatwiej przyjdzie nam jej przenoszenie. Wewnątrz misy znaleźć się może również miarka, która ułatwi nam podawanie surowców w odpowiednich proporcjach. a
Wielofunkcyjność robota kuchennego
Podstawową zaletą robotów planetarnych jest ich wielofunkcyjność, gdyż łączy w sobie funkcje, które posiada maszynka do mielenia mięsa, sokowirówka, czy blender . To bardzo ciekawa alternatywa, dzięki której będziemy mieli również więcej przestrzeni w szafkach kuchennych.
Gniazdo
Dzięki niemu możemy zamontować podstawowe końcówki. Jeśli jest opatrzone wolnymi obrotami, zazwyczaj znajduje się w przedniej części korpusu, zaś w przypadku średnich obrotów – pod pokrywą w górnej części korpusu.
Robot planetarny – moc
Moc przekłada się na wydajność urządzenia toteż im większa tym robot będzie pracował przez dłuższy okres czasu. Zazwyczaj jednak tego typu sprzęty posiadają dużą moc i pod tym względem wyróżniają się pośród innych urządzeń. Obroty natomiast odzwierciedlają prędkość wirowania w czasie minuty.
Akcesoria robota planetarnego
Producenci oferują różnorodne przystawki, które są bardzo funkcjonalne. Najpopularniejsze z nich to przystawka do mielenia mięsa, makaronów, warzyw, młynek, a nawet przystawka zastępująca blender .
Ceny robotów planetarnych
Ceny robotów są bardzo zróżnicowane jednak dobrej jakości urządzenie kosztuje mniej więcej 1500 złotych. Na pozór może się wydawać, że jest to bardzo duża kwota, jednak warto pamiętać, że łączy ona w sobie wiele urządzeń, które są niezbędne w każdej kuchni. Dlatego też warto zainwestować nieco więcej, aby robot planetarny służył nam na wiele lat.