Strona główna Kosmetyki Dobry krem pod oczy

Dobry krem pod oczy

PODZIEL SIĘ
Kremy pod oczy

Krem pod oczy jest równie istotny jak krem przeciwzmarszczkowy. Okazuje się, że nawet młodzież powinna aplikować tego rodzaju kosmetyk, aby móc cieszyć się nieskazitelną cerą. Jakimi więc zaletami opatrzony jest dodatkowo krem pod oczy?

Rodzaje kremów pod oczy

Wybór odpowiedniego kremu pod oczy uzależniony jest wyłącznie od wieku. Kobiety po 30 roku życia powinny wybrać krem, który opóźni pojawienie się zmarszczek mimicznych. Powinien posiadać filtry UV, nawilżający kwas hialuronowy, retinol i koenzym Q10. Starsze panie, które przekroczyły 40 rok życia potrzebują kremu o zupełnie innych właściwościach. Niezbędne, aby w składzie posiadał witaminę C, retinol, fitohormony oraz kwas liponowy. W tym okresie kobiety mogą aplikować dwa rodzaje kremów – krem na dzień i krem na noc. Z kolei krem 50+ powinien kryć w sobie składniki, które ujędrnią i redukują zmarszczki na twarzy. Warto mieć na uwadze, aby miał w sobie proteiny, wyciągi z soi i ceramidy. 

Niewskazane składniki

W kremie pod oczy nie powinno być, takich składników jak kwas owocowy, parabeny, kwas glikolowy i salicylowy. Warto mieć na uwadze, aby owych składników było jak najmniej, gdyż w ten sposób zapobiegniemy alergii.

Lekka konsystencja

Dobrze dobrany krem pod oczy powinien bardzo szybko wchłaniać się w skórę i nie „kłócić się” z pozostałymi kosmetykami, których używamy. Po aplikacji kolektora czy też podkładu, krem nie może tworzyć bruzd na twarzy.

Delikatność

Krem pod oczy powinien być delikatny i nie powodować uczulenia. Ponadto wskazane jest, aby był bezzapachowy i chronił okolice oczy przed starzeniem. Postaw na delikatne kosmetyki.

Cena kremów pod oczy

Cena kremów jest bardzo zróżnicowana. Warto jednak wziąć pod uwagę skład produktu przed jego zakupem. Zazwyczaj tańsze zamienniki posiadają niewskazane składniki, które mogą przynieść niepożądane efekty. Podczas codziennego użytku nie aplikujemy dużej jakości kremu toteż warto postawić na droższy krem pod oczy, który służyć będzie nam przez dłuższy okres czasu.